Cartondruck Polska produkuje 80 milionów opakowań kartonowych

Cartondruck Polska produkuje 80 milionów opakowań kartonowych
Do 2010 r. trwać będzie finalizowanie inwestycji firmy Cartondruck Polska w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie. Firma zajmuje się produkcją składanych opakowań z tektury dekorowanej i z nadrukiem służących do pakowania produktów luksusowych.

Chociaż produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Tczewie trwa już od kilku miesięcy, to jednak zakończenie całości inwestycji planowane jest dopiero za nieco ponad dwa lata. W tej chwili Cartondruck Polska, oddział firmy niemieckiej, jest w stanie wyprodukować rocznie 80 milionów opakowań kartonowych o najwyższej jakości.

Produkty trafiają do producentów kosmetyków i perfum, a także do producentów farb do włosów, zarówno w naszym kraju jak i całej Europie. Jednym z głównych zainteresowań rynkowych spółki jest segment, w którym stopień przetworzenia produktów jest bardzo wysoki.

Jednym z największych odbiorców produktów Cartondruck jest m.in. Grupa Kolastyna. Ponadto drukarnia Cartondruck jest jedną z trzech działających na polskim rynku specjalizujących się na szeroką skalę w druku tzw. opakowań premium. Obok niej są to Wall BDA oraz Druk Markuszewscy.

opakowanie firmy Cartondruck

Koszt uruchomienia i wyposażenia zakładów produkcyjnych w Tczewie kosztował niemiecką firmę blisko 10 mln euro. Powstała fabryka o powierzchni 4,4 tys. mkw. Tczewski zakład ma być podstawą do silniejszej ekspansji spółki w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej. Dzięki niemu możliwe jest oferowanie wszelkich usług w zakresie produktu i serwisu bezpośrednio na rynkach odbiorców i to od rozwoju produktu poprzez przygotowanie druku, druk, uszlachetnianie, klejenie i wykrawanie, aż po konfekcjonowanie i logistykę.

W najbliższym czasie potencjał całego koncernu Cartondruck, którego roczna sprzedaż osiąga wartość 65 mln euro, może jeszcze wzrosnąć. Oto bowiem firma zawarła strategiczne porozumienie z indyjskim potentatem opakowaniowym Parksons Packaging. Dzięki niemu ma zostać wiodącym globalnym liderem w segmencie opakowań kartonowych przeznaczonych przede wszystkim dla branży kosmetycznej.

Czytaj więcej: Opakowania 1108