Central European Plastics Meeting już we wrześniu

Central European Plastics…

Po odwołaniu ubiegłorocznej konferencji Central European Plastics Meeting (CEPM), która miała odbyć się w we wrześniu 2020 r., węgierska agencja konsultingowa myCEPPI powraca do tego formatu spotkania środkowoeuropejskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Jak poinformowali organizatorzy, tegoroczna edycja konferencji CEPM odbędzie się w dniach 7 - 8 września br. ponownie w Samorinie na Słowacji.

Mimo spowodowanej pandemią przerwy, konferencja Central European Plastics Meeting na stałe wpisała się już w kalendarz dla środkowoeuropejskiego sektora tworzyw sztucznych. To branżowe wydarzenie stało się wygodnym dla przedstawicieli branży forum, na którym firmy mogą szybko i skutecznie nawiązywać współpracę w przyjaznej i zarazem profesjonalnej atmosferze. Jest to okazja do wspólnej pracy i znalezienia rozwiązań dla pojawiających się problemów branży poprzez stworzenie silnej społeczności i osiągnięcie celów w sposób zrównoważony.


Głównymi tematami dotychczasowych konferencji były prognozy dla rynku środkowoeuropejskiego oraz wyzwania i rozwiązania w obszarze Europy Środkowej, gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling i wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych jako źródła energii.

Tegoroczna edycja konferencji CEPM została tradycyjnie podzielona na trzy sekcje.

Elementem tego wydarzenia, który już w ubiegłych latach spotkał się z szerokim zainteresowaniem uczestników jest sekcja B2B, w ramach której przewidziane są bezpośrednie spotkania pomiędzy dostawcami i nabywcami. W trakcie kilkunastominutowych spotkań dostawcy polimerów, maszyn do przetwórstwa tworzyw oraz usług i rozwiązań mają możliwość indywidualnie porozmawiać przy swoich stolikach z potencjalnymi klientami, będącymi w zdecydowanej większości przetwórcami tworzyw sztucznych.


Sekcja konferencji to prelekcje i prezentacje na temat informacji rynkowych, czy też ostatnich wyzwań w branży tworzyw sztucznych. W jej trakcie, na podstawie cotygodniowych raportów cen tworzyw sztucznych, firma myCEPPI tradycyjnie prezentuje prognozy rynkowe dla Europy Środkowo - Wschodniej. Obecna sytuacja na rynku tworzyw sztucznych sprawia, że tegoroczna analiza prezentowana przez László Bűdy, dyrektora zarządzającego myCEPPI, będzie z pewnością oczekiwanym punktem części wykładowej.

Konferencji towarzyszy również wystawa, na której prezentują się dostawcy maszyn, firmy narzędziowe oraz oczywiście producenci surowców. W ubiegłych latach swoje stoiska prezentowały m. in. takie firmy jak: EREMA, GRAFE, Safic-Alcan, Selex Industrial czy Stäubli. Oczywiście nie zabrakło również wśród nich stoiska portalu Plastech.


Ostatnia edycja konferencji CEPM w 2019 r., w której wzięło udział ponad 300 gości z różnych krajów, została niezwykle wysoko oceniona przez uczestniczących w niej przedstawicieli branży tworzywowej.

- To już drugi raz, kiedy jesteśmy na tej konferencji - przyznał Piotr Kwiecień, szef polskiego oddziału SABIC, globalnego koncernu działającego w obszarze poliolefin i tworzyw konstrukcyjnych. - Moje wrażenia są bardzo pozytywne, to jest dobra impreza, która w ciekawy sposób integruje branżę tworzywową z tego regionu. Daje możliwość odbycia wielu ciekawych spotkań z producentami i dystrybutorami. To płaszczyzna, na której może się narodzić wiele ciekawych pomysłów. Uważam, że to jest bardzo dobry format.

- Bardzo dobra frekwencja podczas spotkań B2B. Są tu rzeczywiście firmy z całej Europy centralnej - powiedział Krzysztof Nowosielski z elbląskiej firmy ML Polyolefins. - To bardzo szeroki przekrój i ciekawe doświadczenie. Ta konferencja to zdecydowanie dobre miejsce do nawiązywania kontaktów w obszarze Europy Środkowej - dodał.

Tegoroczne Środkowoeuropejskie Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych odbędzie się w dniach  7 – 8 września 2021 r. w nowoczesnym kompleksie sportowo – hotelowym X-Bionic Sphere zlokalizowanym w miejscowości Šamorín na Słowacji.

Wszelkich informacji na temat konferencji udziela menedżerka projektu, Andrea Nagy, tel. +36 70 428 5140, mail: andrea.nagy@myceppi.com

Firmy zainteresowane udziałem w wydarzeniu jako wystawcy mogą kontaktować się również z Erzsébet Cseh, tel. +36 30 894 48 69, mail: erzsebet.cseh@myceppi.com