Cezex wprowadza bezbarwne folie i płyty z PET-G

Cezex wprowadza bezbarwne folie i płyty z PET-G
Firmy Cezex powiększyła swój asortyment produktowy. Od niedawna proponuje klientom bezbarwne folie i płyty z politereftalanu etylenu modyfikowanego glikolem etylenowym (PET-G) wykonywane metodą wytłaczania.

- Innowacyjne płyty wyróżniają się dużym stopniem udarności i przejrzystości. Mogą być przystosowane zarówno do zastosowań wewnątrz pomieszczeń jak też na zewnątrz. Mają stosunkowo niską temperaturę przetwarzania, dużą podatność do formowania i obróbki mechanicznej. Dzięki temu płyty można niezwykle łatwo obrabiać i formować w kształty niemożliwe do osiągnięcia dla płyt np. z polimetakrylanu metylu (PMMA). Szczególnie istotny jest fakt, że PET-G jest odporny na wiele agresywnych substancji chemicznych – tłumaczy Sylwia Deja - Drogomirecka z firmy Cezex.

Nowy produkt znajduje szeroką paletę zastosowań. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć możliwość wykorzystania go jako podłoże do napisów, rysunków reklamowych, informacyjnych, ostrzegawczych oraz tworzywo konstrukcyjne i dekoracyjne w budownictwie. Służy również do wytwarzanie zabawek lub ich części, a także produkcji przedmiotów gospodarstwa domowego, w tym wyposażenia lodówek i zamrażarek, również bezpośrednio stykających się z żywnością oraz elementów meblowych.

W tej chwili w ofercie Cezex znajdują się folie i płyty o grubościach 0,8; 1; 1,5, 2; 3mm i formacie 1250x2050mm oraz 2050x3050mm.

bezbarwne folie i płyty z  politereftalanu etylenu modyfikowanego glikolem etylenowym (PET-G) wykonywane metodą wytłaczania


PET-G jest to politereftalan etylenu z domieszką glikolu. Jest to termoplastyczny, transparentny kopoliester, dostępny w postaci płyt do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych (wersja ze stabilizatorami UV). W tej pierwszej wersji płyty są bezbarwne, fluorescencyjne, dymione i czarne, natomiast w wersji UV są bezbarwne i mleczne.

Cezex Sp. z o. o. jest największą w Polsce firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Oferuje szeroką gamę najwyższej jakości papierów ozdobnych oraz innych materiałów dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne.

Firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucji – dwa magazyny centralne w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie, a także 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz Salon Papierniczy w Warszawie, w którym odbywa się sprzedaż detaliczna. Swoją działalność Cezex prowadzi od 18 lat. Rozwinął ją wyłącznie w oparciu o polski kapitał.

Czytaj więcej: Folia 292 Nowości 239