Chłodziarki kompaktowe w ofercie P3solutions

Chłodziarki kompaktowe w ofercie P3solutions
P3solutions wprowadza na polski rynek zwiększoną paletę chłodziarek kompaktowych niemieckiej firmy gwk.

Niemiecka firma gwk jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla całego procesu chłodzenia dla wielu branż i zastosowań. To co wyróżnia nową serię chillerów weco koncernu gwk to uzupełnienie ich o urządzenia od serii 01 do 09. Tym samym więc w dziedzinie produkcji wody chłodniczej firma dostarcza na rynek maszyny do praktycznie każdego zastosowania.

Jeśli chodzi o zalety chillerów kompaktowych te można je eksploatować bezpośrednio po zakupie. Zbędne staje się więc w tym przypadku korzystanie z usług ekipy montażowej.

Wielu procesom w przemyśle towarzyszy doprowadzanie lub odprowadzanie ciepła. Zbędna energia odprowadzana jest poprzez precyzyjne chłodzenie narzędzia zimną wodą. Jakość procesu często zależy więc bezpośrednio od zachowania zadanej temperatury wody chłodniczej. Warunki otaczające maszyny bardzo często zależne są od położenia geograficznego jak również pory roku. Potrafią wahać się one w szerokim zakresie. Zachowanie pożądanych parametrów chłodzenia lub termoregulacji w procesie przemysłowym możliwe jest zatem wyłącznie dzięki zastosowaniu uniwersalnych chłodziarek, które mogą pracować na wszystkich szerokościach geograficznych. W obszarze niższych i średnich osiągów stosuje się chillery kompaktowe.

Chłodziarki kompaktowe w ofercie P3solutions

Odpowiedzią na te potrzeby są urządzenia weco gwk. Wyposażenie kompaktowych urządzeń chłodniczych wodnych czy też olejowych w tej serii zgodne jest aktualnym stanem techniki. Maszyny gwarantują bardzo precyzyjne utrzymywanie zadanej temperatury dzięki zastosowaniu w całym koncepcie precyzyjnej technologii pomiarowej i regulacyjnej oraz specjalnie dobranej do tych zastosowań techniki sterowania mikroprocesorowego.

W stosunku do osiągów, kompaktowa budowa tych urządzeń, pozwala na ustawienie ich nawet tam, gdzie brakuje przestrzeni.

Marcus Buch, szef działu rozwoju urządzeń chłodniczych gwk, podkreśla: - Wszystkie nasze chillery to produkty markowe i są one rezultatem ponad 40-letniego doświadczenia w chłodnictwie przemysłowym. Większość naszych maszyn wykonuje swoją pracę nawet po 20 latach ekstremalnego codziennego obciążenia.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 103