Chłodziarki kompaktowe w ofercie P3solutions


Firma gwk już od wielu lat konsekwentnie stosuje przy produkcji swoich chillerów środki chłodnicze akceptowalne przez środowisko. Zrezygnowała ze środków częściowo halogenowanych. Jedynym stosowanym przez nią środkiem, jako nowy standard, jest środek R134 a. Jest on niegroźny dla warstwy ozonowej. Inną jego zaletą jest wysoka pewność pracy wykorzystującej go maszyny i to przy każdej temperaturze otoczenia.

- Osiągi większych modeli tej serii pokazują osiąganie przewagi konkurencyjnej. Omawiane maszyny wyposażyć w wiele praktycznych opcji i dzięki temu indywidualnie dopasować je do danych warunków i pożądanych parametrów - tłumaczą przedstawiciele firmy gwk.

Ponadto kompresory są kontrolowane elektronicznie poprzez specjalne czujniki. - Rozwiązanie to chroni nasze urządzenia przed uszkodzeniami sprężarki po dłuższym nieużywaniu. Ważnymi cechami wpływającymi na pewność pracy urządzeń jest również zastosowanie takich zabezpieczeń jak bezpieczeństwo maszyny osiągane dzięki suszarce filtrów, okienko podglądowe, pochłaniacz wilgoci, włącznik wysoko- i niskociśnieniowy, zabezpieczenie przed zamarzaniem, kontrola przepływu. Dostarczana maszyna wypełniona jest już olejem i środkiem chłodniczym.

Jeśli chodzi natomiast o serię małych urządzeń weco, to ich osiągi zostały skumulowane do trzech grup pod względem parametrów i dodatkowo uzupełnione modelem weco 09 A, względnie weco 09 W z mocą znamionową 9 kW.

- Pojemność zbiornika jak na takie urządzenia jest bardzo duża. Dzięki temu maszyny te pokrywają szerokie spektrum wymagań - podkreśla Marcus Buch. - Opracowaliśmy tę serię w ten sposób, że możemy ją elastyczniej dostosowywać do życzeń odbiorców. Obudowy wykonane są jako ramy profilowe z ocynkowanej, polakierowanej blachy stalowej. Maszyny można podejść ze wszystkich czterech stron. Umieszczone są one na czterech kółkach zwrotnych, z których dwa można zablokować. Sterowanie seryjnie wyposażone jest w kompaktowy regulator.

Firma gwk jest producentem termoregulatorów maszyn chłodzących i centralnych systemów chłodzenia. Od 40 lat zaopatruje rynek i jako dostawca wszystkich rozwiązań jest partnerem w dziedzinie termoregulacji, chłodzenia, konfekcjonowania wody chłodniczej oraz techniki narzędziowej.

Polskim przedstawicielem gwk jest od października ubiegłego roku firma P3solutions sp. z o.o., która, oprócz dostawy sprzętu, oferuje poradnictwo techniczne w zakresie szeroko rozumianej automatyzacji produkcji, pomoc w obliczaniu zapotrzebowania na moc chłodniczo - termoregulującą i w obliczaniu całego kosztu produkcji.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 105