Ciekawa butelka koncernu O-I

Ciekawa butelka koncernu O-I
Koncern O-I wyprodukował nową, szklaną butelkę podróżną. Opakowanie może pomieścić 600 ml płynu.

Szklana butelka w ochronnym kołnierzu powstała z myślą o producencie napojów, niemieckiej firmie Emil Vertriebs-GmbH. Pomysł, jaki przyświeca butelkom z nowej serii to zmniejszenie ilości odpadów z opakowań.

- Nasz pojemnik jest tak pomyślany, aby zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zabrać picie ze sobą z domu, a następnie wrócić z butelką. Ma ona być łatwa w czyszczeniu i przystosowana do wielokrotnego użytku – tłumaczy Agnes Ziegleder-Weiss, dyrektor zarządzająca Emil Vertriebs.

Dno nowej butelki o pojemności 600 ml ozdabia kwiat życia, symbolizujący zamierzoną harmonię. Na powierzchni butelki znajdują się ścianki, na których wytłoczono nazwę produktu. Ścianka biegnie od szyjki butelki aż do samego dna, zastępując jakiekolwiek inne etykiety. Butelka o pojemności 300 ml ma osiem ścianek, wersja 400 ml trzy ścianki, a najnowsza butelka 600 ml tylko jedną.

Szklana butelka jest chroniona przed rozbiciem przez termorękaw wykonany z mocnego i w pełni nadającego się do ponownego przetworzenia polipropylenu. Utrzymuje wysoką lub niską temperaturę napoju. Butelka i term-rękaw są następnie owinięte wyściełaną torebką.

Kwestia ochrony środowiska, tak ważna w przypadku butelek „Emil die Flasche”, wpisuje się w filozofię firmy O-I, która planuje zmniejszyć zużycie energii o połowę do 2017 r. w ramach swoich celów zrównoważonego rozwoju. Ponadto O-I chce zwiększyć udział przetworzonego szkła w produkcji nowych pojemników z 47 proc. obecnie do 60 proc. w 2017 r. W niektórych zakładach i produktach firma już dziś wykorzystuje 90 procent stłuczki.

Butelka O-I