Codziennie dbamy o bezpieczeństwo naszej planety

Codziennie dbamy o bezpieczeństwo…

Jako lider branży opakowań doskonale rozumiemy, że każdy krok ku zrównoważonemu rozwojowi ma kolosalne znaczenie. Nasze zaangażowanie potwierdza niedawno przyznany certyfikat J.S. Hamilton "Przydatny do Recyklingu".

Certyfikat ten jest przyznawany wyłącznie produktom, które nadają się do kompletnego recyklingu, co jest istotnym krokiem na drodze do zamknięcia obiegu materiałów i minimalizacji ilości odpadów.

Nowe Życie Starych Materiałów

W centrum strategii ekologicznej Plast Box znajdują się materiały PCR (Post-Consumer Recycled) oraz PIR (Post-Industry Recycled).

Opakowania wykonane z materiału PCR powstają z odpadów wygenerowanych przez konsumentów. Ich ponowne wykorzystanie nie tylko zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska, ale też ogranicza zapotrzebowanie na nowe surowce i redukuje emisję gazów cieplarnianych.

Z kolei materiał PIR pochodzi z odpadów przemysłowych - są to resztki produkcyjne, które zamiast zostać zmarnowane, znajdują nowe zastosowanie. Wykorzystanie PIR to przykład efektywnego zarządzania zasobami wewnętrznymi firmy, co przekłada się na zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko.

certyfikat-web-pl-logo


Działania Lokalne, Wizja Globalna

W obliczu globalnych wyzwań ekologicznych wprowadzane przez nas innowacje mają znaczenie nie tylko lokalne. Przyczyniają się one do globalnej misji dbałości o przyszłość naszej planety.

Poprzez wybieranie opakowań przyjaznych dla środowiska, każdy może przyczynić się do ochrony naszego środowiska.

Certyfikat "Przydatny do Recyklingu" to tylko jedno z wielu działań, jakie podejmujemy na drodze do zrównoważonego rozwoju. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych, jeszcze bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań, aby nasze produkty były nie tylko wysokiej jakości, ale także korzystne dla planety.