ColepCCl będzie produkował w Polsce opakowania do aerozoli

ColepCCl będzie produkował w Polsce opakowania do aerozoli
Międzynarodowy koncern ColepCCL rozszerza swoją działalność w Polsce. Firma produkuje opakowania dla kosmetyków. W posiadanej przez siebie fabryce w miejscowości Kleszczów koncern instaluje właśnie nową linię produkcyjną.

Międzynarodowy potentat ColepCCL funkcjonuje z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Portugalii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Jest czołowym europejskim producentem produktów higieny osobistej, kosmetyków, asortymentu do pielęgnacji domu oraz produktów medycznych sprzedawanych bez recepty. Dodatkowo produkuje również opakowania stalowe i z tworzyw sztucznych, w które pakowane są wspomniane towary.

W naszym kraju dysponuje fabryką zlokalizowaną w Kleszczowie. Teraz będzie ona wzbogacona o nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię wytwórczą, z której schodzić będą metalowe puszki-pojemniki do aerozoli. Wydajność linii ma pozwolić na produkcję 450 opakowań na minutę. - Dzięki tej inwestycji będziemy mogli znacząco zwiększyć naszą europejską ofertę i umocnić naszą pozycję jako trzeciego największego na Starym Kontynencie producenta puszek do aerozoli - tłumaczą przedstawiciele koncernu.

Opakowanie ColepCCL dla Nivea Visage Oxygen Power

Do tej pory w Polsce ColepCCL prowadził jedynie działalność związaną z napełnianiem aerozolu w opakowania. Teraz jednak to portfolio usługowe zostanie poszerzone o wytwarzanie pojemników.

W tej chwili firma produkuje w swoich rozsianych w całej Europie fabrykach pojemniki o średnicach 45, 49, 52, 57 i 65 mm i pojemności od 0,14 l do 1 l. W nowej fabryce produkcja dotyczyć będzie jedynie opakowań o średnicy 49 i 52 mm. Jeśli jednak w przyszłości zajdzie potrzeba, to istnieje możliwość przystosowania linii technologicznych tak, by były one w stanie wykonać również pojemniki o średnicy 65 mm.

Z ColepCCL współpracuje m.in. firma Beiersdorf producent marki Nivea. Współpracuje w zakresie technologii napełniania w systemie Bag-on-Valve (BoV). Ścisła kooperacja pomiędzy Beiersdorf i ColepCCL pozwoliła stworzyć innowacyjny produkt o nazwie NIVEA VISAGE Oxygen Power.