Dni Technologii Arburg 2018

Dni Technologii Arburg 2018 Nawet 6 300 zaproszonych gości z 54 krajów przybyło do Lossburga - małego niemieckiego miasteczka w Szwarcwaldzie - będącego siedzibą jednego z najważniejszych globalnych producentów maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego. W dniach 14 – 17 marca br., w ramach corocznych Dni Technologii firmy Arburg, na przybyszy z całego świata czekało ponad 600 pracowników koncernu, którzy do dyspozycji zwiedzających przygotowali znaczną część, rozpościerających się na ponad 170 tysiącach m2, zakładów produkcyjnych.

Na potrzeby Dni Technologii Arburga utworzyli oni sześć tematycznych powierzchni wystawienniczych prezentujących pełne spektrum oferty koncernu w trzech podstawowych obszarach działalności: wtryskarkach, produkcji addytywnej i rozwiązaniach IT.

W tym roku największą liczbę gości z Europy zaprosiły oddziały firmy w Szwajcarii (ok. 200), Francji (ok. 185), Polsce i Czechach (po ok. 130), a także w Holandii i Austrii (po ok. 100). Warto odnotować również spore zainteresowanie odwiedzających spoza Europy, w tym roku było to 160 osób z USA i 100 z Chin. Wśród zaproszonych na to wydarzenie dziennikarzy z całego świata znalazła się również redakcja Plastech.pl

- Nasza koncepcja sprawdziła się, czyniąc Dni Technologii największym na świecie tego typu firmowym spotkaniem specjalistów z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ogółem w latach 1999-2018 podczas naszych Dni Technologii gościliśmy ponad 87 500 osób - podsumował Michael Hehl, Partner Zarządzający i Rzecznik Prasowy Arburga. - Podczas premierowych Dni Technologii w 1999 roku odwiedziło nas 1 500 osób z 21 krajów, i od tego czasu ich liczba systematycznie rośnie.

Koncern zatrudnia w chwili obecnej ponad 2 800 pracowników, z czego 2 300 w Niemczech. Obrót firmy za rok 2017 wyniósł 680 mln Euro. Arburg chwali się również wzrostem portfolio zamówień na swoje urządzenia, które w porównaniu do roku 2016 zwiększyło się o 27%.

Polski oddział koncernu jest pierwszym przedstawicielstwem Arburga, które powstało na wschód od Niemiec. Spółkę Arburg Polska zarejestrowano w sierpniu 1992 roku. Aktualnie oddział zatrudnia 22 osoby, z czego 50% pracuje w serwisie.

Siedziba Arburg

Siedziba koncernu Arburg w Lossburgu

Na tegoroczną, dziewiętnastą już edycję Dni Technologii firmy Arburg, tradycyjnie przegotowano szeroka ekspozycję ponad 50 gniazd produkcyjnych, prezentujących aktualna ofertę wtryskarek o siłach zamykania od 12,5 do 650 ton - znajdziemy tu wtryskarki w wersji poziomej i pionowej, z napędami hydraulicznymi, hybrydowymi i elektrycznymi - powiedział nam szef Arburg Polska, pan dr inż. Sławomir Śniady.

Transformacja cyfrowa - Industry 4.0 powered by Arburg

Prezentacja oferty maszyn i technologii firmy Arburg Głównym jest oczywiście tradycyjnym celem corocznych Dni Technologii, jednakże motywem przewodnim tegorocznej edycji została transformacja cyfrowa, której istotnym przejawem jest koncepcja Przemysłu 4.0. W trakcie wydarzenia Arburg zaprezentował liczne rozwiązania, umożliwiające wdrażanie tej koncepcji w praktyce.

Na specjalnie wydzielonym obszarze, tzw. Arenie Efektywności zaprezentowano zawartość sześciu nowych pakietów oprogramowania aktywnie wspierających pracę operatorów maszyn oraz zastosowanie wirtualnej rzeczywistości i tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

Gerhard Bohm

Członek zarządu ds. sprzedaży Gerhard Böhm udziela wywiadu portalowi Plastech.pl

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum