Dni Technologii Arburg 2018

Celem poszczególnych pakietów oprogramowania, prezentowanych pod hasłem „for digitalisation” jest zwiększenie efektywności w poszczególnych obszarach wykorzystywania wtryskarek.
  • 4. set-up zapewnia wszystkie funkcje upraszczające przezbrajanie i wprowadzanie parametrów oraz redukcję błędów. Aktywnie odciążają operatorów wtryskarek i sprawiają, że mają oni więcej czasu na czynności produkcyjne.
  • 4.start-stop ułatwia rozruch produkcji, redukuje liczbę części rozruchowych i zwiększa wydajność produkcji. Zwłaszcza wtedy, gdy jest to potrzebne – w przypadku form wtryskowych wielokomponentowych i z gorącymi kanałami.
  • 4.optimisation. Wysoka jakość produkowanych elementów przy niskich kosztach jednostkowych: w tym zakresie technologia ARBURG zapewnia takie funkcje, jak np. regulacja położenia i siły zwierania w wielu modelach serii. Pakiet wspomagający „4.optimisation” pozwala w poszczególnych sytuacjach na lepsze wykorzystanie posiadanych wtryskarek.
  • 4.production daje doświadczonym operatorom większą elastyczność i swobodę w programowaniu funkcji.
  • 4.monitoring to pakiet pomocowy dla szczegółowego monitorowania procesu i jakości oraz bezproblemowej dokumentacji procesu. Wszechstronnie monitoruje stan systemu oraz niezawodnie i szybko wykrywa zakłócenia procesu.
  • 4.service pozwala na świadczenie zdalnej pomocy w celu szybkiej i efektywnej analizy usterek .
Pod hasłem „for assistance” Arburg zaprezentował In. nowy system sterowania GESTICA, w tym jego wersję mobilną oraz zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego ARBURG ALS, który przekazuje dane procesowe i umożliwia śledzenie produkcji poszczególnych części.

Dla potrzeb systemu zdalnej kontroli danych (ARS) można uzbroić wtryskarki ALLROUNDER w router serwisowy z wbudowaną zaporą ogniową. W ten sposób można w łatwy i nieskomplikowany sposób skorzystać z rozległych kompetencji firmy ARBURG w zakresie analizy i optymalizacji procesów.

Poprzez zabezpieczone i zaszyfrowane połączenie z transmisją danych eksperci mogą mieć dostać z zewnątrz do układu sterowania wtryskarki. Odpowiednie uprawnienie można włączyć za każdym razem w razie pojawienia się takiej potrzeby. Wraz z pracownikami na miejscu można więc na miejscu efektywnie analizować usterki i przestoje. Takie rozwiązanie pozwala zredukować czasy przestojów i zwiększyć oszczędności.

Wystawa zatytułowana "for visions" pozwoliła spojrzeć w cyfrową przyszłość. W ramach rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality - AR), zwiedzający mogli zobaczyć w jaki sposób można poprawić usługi w procesach serwisowania urządzeń i utrzymania ruchu maszyn poprzez, wspomagane komputerowo, rozszerzanie rzeczywistości o wirtualne informacje lub obiekty nakładane na rzeczywisty obraz z kamer.

Arburg vr


Wirtualna rzeczywistość (Virtual Reality - VR) pozwoli natomiast na możliwość pracy z "cyfrowym bliźniakiem" - wirtualną symulacją prawdziwej maszyny oraz zajrzeć tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe. W interaktywnym środowisku można było zobaczyć m. In. poszczególne elementy procesu produkcji złożonych elementów czy całych wyrobów.

- W Arburgu cyfryzacja to praca zespołowa na najwyższym poziomie - mówi Jürgen Boll, dyrektor zarządzający ds. finansów, controllingu i IT . - Wspólnie ze specjalistami z działów inżynierii, sprzedaży i IT w sposób skoordynowany i celowy rozwijamy ten temat.

Connectivity cafe


Przykładem praktycznego wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0 była produkcja szerokiego asortymentu elastycznych lin napinających. System zbudowany wokół pionowego urządzenia Allrounder 375 V pokazuje, w jaki sposób silnie zindywidualizowane wymagania klienta mogą zostać włączone do procesu produkcji. Odwiedzający mogli samodzielnie zdecydować o parametrach wtryskiwanych lin, takich jak długość, kolor czy końcówka i następnie wprowadzić wybrany wariant bezpośrednio na terminalu. Za pomocą protokołu komunikacyjnego OPC UA zlecenie było przesyłane do centralnego układu sterowania. Linia „pod klucz” produkuje linę napinającą „na żądanie” w sposób elastyczny - od wtrysku do wtrysku.

Linki napinające Arburg


W praktyce przemysłowej takie zastosowanie jest idealne na przykład do produkcji kabli w przemyśle motoryzacyjnym.

Nowy wygląd

Prototyp hybrydowej wtryskarki Allrounder 1120 H, wyposażonego w nowy system sterowania Gestica, świętował swoją światową premierę na targach K 2016. Kilkanaście dni temu urządzenie to została wyróżniona prestiżową nagrodą iF Design Award.

Projekt, który otrzymał nagrodę iF Design Award, charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym wzornictwem, ale przede wszystkim większą funkcjonalnością ułatwiającą konfigurację, obsługę i konserwację.

Allrounder 1120 H

Wtryskarka hybrydowa Allrounder 1120 H o nowym wyglądzie i z innowacyjnym układem sterowania GESTICA


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233


Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22