Dokumentacja VISI Progress dostępna do pobrania

Dokumentacja VISI Progress dostępna do pobrania
Firma Verashape, polski dystrybutor oprogramowania VISI, udostępniła dokumentację techniczną opisującą moduł Progress oprogramowania VISI. Omawia ona szczegółowe zagadnienia odnośnie analizy detalu przeznaczonego do przeróbki plastycznej. Zaznajomienie się z dokumentacją umożliwia użytkownikowi bardziej wydajne projektowanie narzędzi postępowych.

Funkcja Analiza detalu pozwala na szybkie i zaawansowane rozwinięcie detalu o zagięciach liniowych w założonych przez konstruktora etapach, natomiast funkcja Analiza taśmy jako kolejna funkcjonalność pozwala na utworzenie dynamicznej taśmy z zawarciem operacji wykrawania czy zginania. Dodatkowo można zoptymalizować ułożenie elementów na taśmie pod względem wielkości odpadu.

Funkcja Wytłaczanie walcowe pozwala przeprowadzić proces wytłaczania elementu o kształcie cylindrycznym w kolejnych taktach, tak aby nie doprowadzić do pęknięcia wytłoczki.

Zastosowanie polecenia Rozwijanie kołnierza nieliniowego lub Rozwijanie kołnierza na krzywej wzdłuż kierunku w odniesieniu do kołnierzy o krzywiźnie nieliniowej pozwala definiować kroki kształtowania elementów o wspomnianej krzywiźnie w zależności od zastosowanego kąta przetłoczenia.

Funkcjonalność modułu Blank umożliwia uzyskanie rozwinięcia detalu z analizą pocienienia ścianek i ze zlokalizowaniem ewentualnych pęknięć.

Mając przeanalizowane detale, można przejść do konstrukcji narzędzia postępowego z wykorzystaniem funkcji Progress Tool i użyć wcześniej zdefiniowanej taśmy. Dzięki wbudowanym zestawom płyt oraz elementom standardowym do tłoczników w szybki sposób zostanie utworzone narzędzie.

Moduł Progress nie tylko pozwala na szybką konstrukcję narzędzia postępowego, lecz także na zaprojektowanie go bez ponownego wprowadzania korekt związanych np. ze zwiększaniem liczby kroków. Pomagają w tym wbudowane funkcjonalności odnośnie odsprężynowania oraz analizy pocienienia i pęknięcia wytłoczki.

Dokumentację można pobrać ze strony internetowej dystrybutora.

VISI Progressbrak
 

Autoryzowany dystrybutor: Visi, Edgecam, Radan, Alphacam

Polska