Droga do Plastpol 2022

Droga do Plastpol 2022

Zbliża się nowa edycja targów Plastpol, w której firma Moretto potwierdziła swój udział. Jest to ważne wydarzenie dla firmy o światowej renomie w zakresie dostaw automatyki dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.  

Sektor tworzyw sztucznych jest bardzo złożony, zarówno ze względu na wysoki poziom innowacyjności, który charakteryzuje ten sektor, jak i na powszechnie znane krytyczne kwestie związane z masowym wykorzystaniem produktów z tworzyw sztucznych. Firma Moretto działa w tym kontekście, opracowując produkty i usługi o wysokim poziomie technologicznym i jakościowym. Są to rozwiązania, które eliminują problemy techniczne napotykane przez klientów i przyczyniają się do postępu i dobrobytu ludzkości w sposób zrównoważony i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Produkty Moretto wyróżniają się niskim zużyciem energii, oryginalnością rozwiązań i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala zaspokoić nawet najbardziej złożone potrzeby. Asortyment obejmuje systemy transportowania, dozowania, mielenia, suszenia, termoregulacji, chłodzenia i magazynowania, wszystkie zarządzane i połączone zgodnie z kryteriami 4.0.

Firma Moretto jest obecna w Polsce, w Częstochowie, od 2009 roku obsługując wszystkich przetwórców w Europie Wschodniej. Niedawno rozbudowany oddział zajmuje powierzchnię ponad dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, na którą składają się biura, dział produkcji, magazyn i salon wystawowy. Progresywny i stały wzrost jest odpowiedzią na dążenie firmy do zagwarantowania wykwalifikowanej obecności, centrum szkoleniowego i punktu odniesienia coraz bliżej klienta we wszystkich fazach przed- i posprzedażowej. Zespół ekspertów jest zawsze gotowy do zaoferowania wykwalifikowanego doradztwa z wnikliwą analizą wniosków oraz propozycją terminowych i skutecznych rozwiązań.

moretto-mee
Moretto East Europe, z siedzibą w Częstochowie

Wśród wydarzeń, które przyczyniły się do rozsławienia marki Moretto w Europie Wschodniej, Plastpol jest z pewnością najbardziej istotny. To ważne wydarzenie dla firmy, która potwierdziła swój udział w edycji 2022 (Stoisko 24 - Hala G), jest nową okazją do spotkania z klientami i gośćmi prezentującymi najnowsze rozwiązania w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Nowa linia transportowa: jeszcze bardziej kompaktowa i modułowa

Planowanie procesów produkcyjnych ma zasadnicze znaczenie dla poprawy wydajności. Aby osiągnąć taki rezultat, należy zorganizować pracę w sposób efektywny i zoptymalizować przestrzeń produkcyjną, stosując coraz bardziej kompaktowe rozwiązania. Firma Moretto spełnia to wymaganie, przekształcając linię produktów transportowych, które zostaną zaprezentowane na targach, np. nowa seria kompaktowych podajników, które są o 30% mniejsze od podobnych produktów dostępnych na rynku. Rozwiązania te nadają się również do podawania nadrzędnego i mikropodawania. Nowe trójfazowe jednostki ssące mają zmniejszone wymiary i są wyposażone w nowe filtry Vortex. Mają one konstrukcję modułową i mogą być wyposażone w szereg akcesoriów (filtr Vortex, automatyczne urządzenie czyszczące, zawór BYPASS, zawór DUO i pierścień chłodzący do transportu gorącego materiału) zgodnie z potrzebami danego zastosowania.

Specjalnie dla transportu granulatu plastikowego zaprojektowano nową gamę węży elastycznych, w całości z produkcji własnej. Węże te są 5 razy bardziej wytrzymałe niż standardowe rozwiązania dostępne na rynku i rozwiązują jeden z głównych problemów w systemach zasilania - zużycie rur, zwłaszcza przy transporcie materiałów z wypełniaczami mineralnymi lub włóknem szklanym.

suction-unit1
Nowe trójfazowe jednostki ssące