Droga do Plastpol 2022

Wydajne suszenie dla małych i dużych przepustowości

Proces przetwarzania polimerów technicznych wymaga szczególnej uwagi już od pierwszych etapów cyklu produkcyjnego. Jednym z nich jest faza suszenia, a jej prawidłowe przeprowadzenie jest niezbędne do wytworzenia produktów wysokiej jakości. Suszenie jest głównym obszarem działalności firmy Moretto i zgodnie z tym założeniem opracowała ona kilka nowatorskich rozwiązań, takich jak X Comb, super kompaktowa minisuszarka przeznaczona do suszenia polimerów technicznych o mniejszej wydajności. W pełni elektryczna (nie wymagająca sprężonego powietrza), została zaprojektowana specjalnie do efektywnego przetwarzania bardzo higroskopijnych polimerów technicznych, zwłaszcza w krytycznych sektorach przemysłu, takich jak medycyna, optyka i elektronika. Na targach zaprezentowano, po przedpremierowym pokazie na targach Fakuma, nowy CRX Mobilux, zaawansowany system suszenia dostępny w 4 konfiguracjach. Standardowy skład obejmuje suszarkę + lej, do którego można dołączyć - zgodnie z potrzebami klienta - jednostkę ssącą DUO i grupę grzewczą do pracy w temperaturze do 200°C. Zastosowanie wilgotnościomierza w linii produkcyjnej Moisture Meter, możliwe we wszystkich konfiguracjach, pomaga stworzyć system o wysokim poziomie technologicznym. Jest to aplikacja mobilna- niezależny i kompaktowy system, który można umieścić w pobliżu maszyny przetwarzającej, integrującej funkcje obróbki i transportu granulek plastiku.
x-comb-13a
X Comb, super kompaktowa minisuszarka

Dokładność i zaawansowanie technologiczne w dozowaniu

W przetwórstwie tworzyw sztucznych dozowanie jest etapem niezbędnym do uzyskania produktu zgodnego ze specyfikacją projektową. Dlatego dla przetwórców istotne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu. Systemy dozujące Moretto stanowią najszerszą i najbardziej kompletną ofertę, która jest w stanie sprostać wszelkim wymaganiom dotyczącym dozowania. Wśród tych rozwiązań znajduje się DGM Gravix, dozownik grawimetryczny do dozowania wsadowego, który zapewnia elastyczność produkcji i najwyższą dokładność dozowania, nawet w obecności wibracji dzięki systemowi VIS (Vibration Immunity System), który pozwala na zainstalowanie go bezpośrednio na maszynie przetwórczej. Dzięki złączom Modbus RS485, USB i Ethernet umożliwia śledzenie zużycia materiałów i certyfikację receptur. DPK, kompaktowy dozownik stratowo-wagowy, jest przeznaczony do mikrodozowania. Charakteryzuje się przezroczystym, odpornym na wstrząsy zbiornikiem, dzięki któremu poziom zawartości jest natychmiast widoczny.
dgm-gravix1
DGM Gravix, dozownik grawimetryczny do dozowania wsadowego

Te i inne innowacyjne rozwiązania zostaną zaprezentowane na targach Plastpol. Produkty o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, które są w stanie podnieść standard jakości, zwiększyć wydajność produkcji i oszczędność energii dostarczanych systemów, zwracając uwagę na podstawowe zagadnienia, takie jak recykling i gospodarka cyrkulacyjna.

Odwiedź Moretto na targach Plastpol, Stoisko 24 – Hala G.

Reportaże

Forum