Druk opakowań na targach Label Expo

Druk opakowań na targach Label Expo
Niedawno zakończone targi Label Expo w Brukseli pokazały, że sektor druku opakowań rozwija się niezwykle szybko i nie brakuje firm stawiających w tym segmencie na innowacje.

Jako jeden z innowatorów zaprezentowała się w Brukseli działająca także w Polsce firma Müller Martini. Na swoim stoisku zaprezentowała zespół drukujący maszyny VSOP (wykorzystującej technologię zmiennoformatowych tulei) oraz przykłady produktów, do jakich jest stosowana ta maszyna. Maszyna nadaje się do drukowania opakowań giętkich.

Firma przedstawiła też na czym dokładnie polega proces zwojowego druku offsetowego z tzw. suszeniem EB". Jej przedstawiciele wskazywali na liczne zalety utwardzania wiązką elektronów (suszenia EB) podłoży zadrukowywanych opakowań w technice offsetowej. Suszenie EB sprawdza się znakomicie w przypadku opakowań na żywność, gdyż farba nadrukowana na folii ulega natychmiast całkowitemu utwardzeniu w wyniku bombardowania wiązką elektronów. W efekcie uzyskuje się wysokiej jakości, bezzapachowe opakowanie drukowane o niskiej migracji, wytworzone w bezpiecznych dla środowiska warunkach produkcyjnych, bez użycia fotojonizatorów i bez emisji zanieczyszczeń.

Przedstawiciele firmy Müller Martini dzielili się ponadto swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie drukowania bezpiecznych opakowań żywnościowych przy użyciu technologii suszenia EB. Prezentowano w tym celu m.in. przemysłowo wykonane opakowania zadrukowane w maszynie VSOP, wykorzystującej zarówno zespoły offsetowe jak i fleksograficzne.

Müller Martini


Czytaj więcej: Opakowania 1103