Drzewko za butelkę po raz ósmy

Drzewko za butelkę po raz ósmy
Już po raz ósmy będą zbierać, rywalizować i sadzić. Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę”, której finał w kwietniu 2010 r.

W ubiegłym roku w przedsięwzięcie zaangażowało się blisko 29 500 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z 10 miast, skupionych wokół realizatorów programu „Odpowiedzialność i Troska”® Czy w tym roku padnie kolejny rekord?

Akcja Drzewko za butelkę


Tradycyjnie na dzieci, zbierające niepotrzebne plastikowe butelki PET, czekać będą w zamian sadzonki drzew, ale i liczne atrakcje podczas finałów, organizowanych w każdym z miast. W tym roku będą to m.in. konkurs plastyczny na maskotkę akcji, spektakle ekologiczne w plenerze czy gra internetowa, w którą mali zbieracze będą mogli zagrać na stronie www.drzewkozabutelke.pl. Nowością tegorocznej akcji są także ambasadorzy – ludzie związani z ekologią jak znany z Programu I Polskiego Radia i audycji EcoRadio Andrzej Zalewski czy artysta multimedialny Marek Sułek, którzy popierają przedsięwzięcie. To oni wręczą nagrody najlepszym zbieraczom tej edycji.

Czytaj więcej: Butelki 160 Ekologia 249