E-prowadnik E4Q firmy igus zdobywa German Design Award

E-prowadnik E4Q firmy igus…

Seria e-prowadników E4Q została opracowana przez firmę igus w celu uzyskania możliwie najlepszego rozwiązania dla samonośnych i długich przesuwów. Kształty inspirowane naturą gwarantują bardzo niską masę, a unikalna koncepcja otwierania bez użycia narzędzi skraca czas montażu o 40%. Za ten pionierski projekt, e-prowadnik E4Q otrzymał renomowaną nagrodę German Design Award.

Po zdobyciu wielu nagród w ostatnich latach, igus po raz kolejny udowadnia, jak postępowe projektowanie może przynieść użytkownikowi konkretne korzyści. Dotyczy to również e-prowadnika E4Q. Uderzające jest to, że firma igus obrała tutaj nową ścieżkę. - Aby zoptymalizować materiał, a tym samym masę prowadnika, nasi konstruktorzy inspirowali się naturą - wyjaśnia Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki w igus Polska. - Zaokrąglona konstrukcja znajduje się po zewnętrznej stronie ogniw prowadnika i ograniczników. Zmniejsza to masę o 10 procent w porównaniu z poprzednią serią E4.1, a także redukuje zużycie energii.

Projekt E4Q, który zdobył German Design Award, pozwala zredukować masę, zwiększyć wytrzymałość o 20 procent i skrócić czas montażu o 40 procent.
Projekt E4Q, który zdobył German Design Award, pozwala zredukować masę, zwiększyć wytrzymałość o 20 procent i skrócić czas montażu o 40 procent.

Pomimo wcięć w materiale, nowe rozwiązanie ma o 20 procent większą wytrzymałość i stabilność. Ogniwa tej generacji e-prowadników posiadają całkowicie nową koncepcję poprzeczek z paskami blokującymi. Nowa seria może być otwierana i zamykana w kilka sekund, bez użycia narzędzi, dzięki czemu, wypełnianie jest szczególnie łatwe, a czas montażu skraca się o 40 procent. Prowadnik E4Q idealnie sprawdza się w przemyśle obrabiarkowym. 

German Design Award honoruje innowacyjne trendy w projektowaniu

Zalety E4Q zostały docenione przez międzynarodowe jury German Design Award. W kategorii Excellent Product Design nagrodzono E4Q oraz innowacyjny adapter Module Connect, za pomocą którego e-prowadniki wraz z przewodami można podłączyć do maszyny przy użyciu systemu zatrzaskowego. German Design Award to międzynarodowa nagroda przyznawana przez German Design Council. Jej celem jest odkrywanie, prezentowanie i przyznawanie nagród za wyjątkowe trendy projektowe. W tym roku zgłoszono 5000 produktów/projektów z 60 krajów. 


Czytaj więcej:
Nagrody 269

Reportaże

Forum