Ecoplastic Technologies wprowadza antymikrobowe dodatki d2p

Ecoplastic Technologies wprowadza antymikrobowe dodatki d2p
W ofercie firmy Ecoplastic Technologies pojawiły się kolejne innowacyjne produkty. Po dobrze znanych już w naszym kraju dodatkach d2w przyszedł czas na dodatki d2p.

Pod nazwą d2p kryją się antymikrobowe dodatki do tworzyw sztucznych, zapewniające ich ochronę. Dodatek jest przeznaczony do produkcji tworzyw sztucznych. Chroni tworzywa przed mikroorganizmami występującymi na ich powierzchni i znajduje zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach medycznych i w przetwórstwie spożywczym.

Nowość d2p zawiera domieszkę srebra, która w bezpieczny sposób hamuje rozwój bakterii i grzybów. Srebro jest od dawien dawna powszechnie znane z działania antymikrobowego. Mały rozmiar cząsteczki oraz wysoka odporność aktywnego składnika na wysoką temperaturę sprawiają, że d2p doskonale nadaje się do stosowania w szerokiej gamie tworzyw polimerowych. Stopniowe uwalnianie się dodatku pozwala na maksymalnie długie oddziaływanie na produkty z tworzyw sztucznych. Dodatek jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla człowieka i środowiska.

Jeśli chodzi z kolei o jego zastosowanie, to d2p można stosować w tworzywach PE, PVC, PET i PP. Antybakteryjne działanie srebra może być wykorzystywane przy produkcji produktów z tworzyw sztucznych szczególnie narażonych na rozwój drobnoustrojów, w tym używanych w gabinetach lekarskich, szpitalach, żłobkach i przedszkolach, a także pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, takich jak choćby kuchnia, toaleta, łazienka.

Dodatek d2p ma także zastosowanie w produkcji butelek, folii i toreb foliowych, naczyń i opakowań żywności, pojemników na odpady, opakowań stosowanych w branży medycznej, inhalatorów, termometrów, klamek, elementów i akcesoriów do telefonów i komputerów oraz wyrobów i akcesoriów łazienkowych.

Pewną ciekawostką są też dostępne już choćby za granicą maseczki ochronne z dodatkiem d2p, które skutecznie zapobiegają zarażeniu się wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Dodatek d2p użyty w maseczce chroni przez zarażeniem wirusem AH1N1, wirusami grypy, wirusami typu P i typu B, E. coli oraz wirusem gronkowca.

Czytaj więcej: Dodatki do tworzyw 95