Ekologiczna herbata w folii NatureFlex

Ekologiczna herbata  w folii… Produkowana przez Innovia Films kompostowalna folia bazująca na celulozie NatureFlex NVR będzie wykorzystywana do wyrobu pojedynczych saszetek na ekologiczne herbaty francuskiej firmy Les Jardins de Gaïa. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta herbat, decyzja o wyborze materiału pochodzenia naturalnego wynika z filozofii przedsiębiorstwa - założona w 1994 roku Les Jardins de Gaïa to firma fairtrade, realizująca zasady uczciwego biznesu opartego na zrównoważonym rozwoju.

- Jesteśmy zaszczyceni możliwością asystowania firmie Les Jardins de Gaïa poprzez producenta opakowań TPS z Soltau w Niemczech, w realizacji ich dążeń do zachowania równowagi ekologicznej - stwierdził Neil Banerjee z Innovia Films. - Oprócz korzyści dla środowiska, folie NatureFlex oferują także wiele zalet w procesach pakowania i przetwarzania, takich jak naturalne właściwości zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i odporność na tłuszcze i oleje, dobra barierowość wobec gazów, aromatów i olejów mineralnych, szeroki zakres temperatur zgrzewu oraz łatwość otwierania.

Folia NatureFlex jest materiałem kompostowalnym. Rozpoczyna swój żywot jako drewno i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi w kompostowniku przydomowym lub w kompostowni przemysłowej. Folia ta może być także w procesie fermentacji beztlenowej używana do pozyskiwania energii.

NatureFlex NVR