Ekologiczne i innowacyjne palety Model Group

Ekologiczne i innowacyjne… Firma Model Group opracowała innowacyjne palety. Innowacyjne, bo z rzadko spotykanego przy paletach materiału.

CarryPal to specjalny, opatentowany system palet wyprodukowanych wyłącznie z tektury litej i falistej. Palety mają nośność dynamiczną o wartości powyżej 250 kg.

Jak przekonują przedstawiciele producenta, elementem logistyki są m.in. środki załadowcze, do których należą także palety. Istnieje wiele wariantów palet, produkuje się je z rozmaitych materiałów, głównie tworzyw sztucznych i drewna. Tym razem Model Group postanowił stworzyć palety z tektury.

Powstał specjalny produkt wyprodukowany z kilku rodzajów tektury litej oraz falistej. Dzięki konstrukcji kompozytowej o wysokiej stabilności, paleta odpowiada niezbędnym standardom logistyki dotyczącym stabilności i obciążenia dynamicznego w całym łańcuchu logistycznym. W dodatku produkt można opatrzyć indywidualnym nadrukiem i wzmocnić w ten sposób efekt w miejscu sprzedaży, np. poprzez zharmonizowanie nadruku na palecie z displejem.

Palety CarryPal wykonane są z materiału pozyskanego z włókien papierowych, dlatego nie muszą być pokrywane środkami przeciw pasożytom.

Do dyspozycji są europalety w kilku różnych wielkościach (600 × 400 × 130 mm),(800 × 400 × 130 mm) i (800 × 600 × 130 mm), co umożliwia ich stosowanie do wielu rozmaitych celów.

Czytaj więcej:
Papier 44

Reportaże

Forum