Ekstruzja przy użyciu urządzeń firmy Motan


Kolejną nowością koncernu Motan jest też inny ważny produkt dla ekstruzji: urządzenie GRAVIflow. Są to grawimetryczne leje pomiarowe, które zbierają informacje o zużyciu materiału i regulują wydajność w zakresie od 1 - 600 kg/h w zależności od sposobu postępowania.

Stosowane są w ekstruderach i co-ekstruderach dla maksymalnie ośmiu warstw. GRAVIflow pracują z dokładnością do +/- 0,5 proc. w odniesieniu do przepływu materiału przez lej.

Przy odbywającym się w danym momencie procesie monoekstruzji zapewniają: zbieranie informacji o wydajności ekstrudera, pomagają w regulacji wydajności ekstrudera, regulacji wydajności ekstrudera i pomiarze szybkości wyciągu oraz regulacji wydajności ekstrudera i szybkości wyciągu.

Natomiast w odniesieniu do co-ekstruzji umożliwiają regulację wydajności ekstrudera dla maksymalnie ośmiu warstw, regulację wydajności ekstrudera oraz regulację wydajności ekstrudera i szybkości wyciągu.

Gravicolor firmy Motan

Warto ponadto koniecznie wiedzieć, że tego typu urządzenia montowane są bezpośrednio na ekstruderze i są odpowiednie do całodobowej pracy ciągłej. Części stykające się z produktem wykonane są ze stali szlachetnej. Leje pomiarowe można zaś wyjmować. Za dokładne zbieranie informacji o zużyciu materiału w sposób grawimetryczny odpowiada użycie precyzyjnych komórek ważących. Operacja odbywa się za pomocą dwóch oddzielnych liczników.

Po raz pierwszy omawiane nowości został zaprezentowane szerszej publiczności jesienią ubiegłego roku podczas 17 Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007, które odbyły się w Düsseldorfie.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42