Elastyczne formowanie kartonów z TransFormerem

Elastyczne formowanie kartonów z TransFormerem
Kliklok International poinformował o wprowadzeniu na rynek europejski swojego najnowszego modelu maszyny do formowania opakowań kartonowych z ładowaniem od góry, zwanej TransFormer.

Nowy model urządzenia TransFormer zapewnia wydajność na poziomie do 120 kartonów na minutę i może obsługiwać zarówno zamykane, jak i klejone opakowania kartonowe za pomocą jednej głowicy do formowania opakowań kartonowych. Rozwiązanie takie nie tylko zmniejsza koszty inwestycji producentów dążących do zautomatyzowania procesu pakowania, ale również znacząco zwiększa wydajność i prędkość produkcji.

Urządzenie TransFormer wyposażone jest w kolorowy ekran dotykowy Insight zaprojektowany pod kątem łatwości obsługi, dzięki czemu urządzenie idealnie nadaje się dla podmiotów działających na rynku spożywczym, które poszukują zarówno wysokowydajnych jak i łatwych w obsłudze maszyn. Funkcje automatycznego programowania ekranu dotykowego pozwalają na wyeliminowanie błędów osób obsługujących urządzenie i uzyskanie jednorodnych efektów pracy niezależnie od poziomu umiejętności personelu. Dostępna jest również zaawansowana diagnostyka, która pozwala użytkownikom zrozumieć wymogi dotyczące wydajności i obsługi maszyny.

Dodatkowo, zwiększając wydajność linii produkcyjnej, system do ładowania kartonów maszyny TransFormer z ergonomicznym zasobnikiem na poziomie pasa gwarantuje ciągłość i regularność podawania kartonów co pozwala zachować kontrolę i wysoką wydajność pracy bez opóźnień w produkcji. Unikalny system mocowania z wysoce precyzyjnym liniowym trzpieniem prowadnicy oraz zastosowanie serwonapędu pozwalają zwiększyć dokładność pozycjonowania bezwzględnego "głowica-wgłębienie".

- Z przyjemnością wprowadzamy na europejski rynek maszynę TransFormer - powiedział Neil Fowell, dyrektor zarządzający Kliklok International. - Jesteśmy przekonani, że to najbardziej innowacyjna maszyna do formowania opakowań kartonowych dostępna aktualnie na rynku i z niecierpliwością oczekujemy na jej instalacje w wielu zakładach produkcyjnych w całej Europie. Innowacyjność miała zawsze kluczowe znaczenie w naszej działalności, dlatego też nie możemy doczekać się, by w praktycznym zastosowaniu podziwiać elastyczność urządzenia TransFormer, niespotykaną dotychczas w przypadku maszyn do produkcji opakowań kartonowych z ładowaniem od góry.

Posiadając stopień ochrony IP54, maszyna TransFormer jest odporna na działanie wody i kurzu. Na życzenie dostępna jest również wersja oferująca stopień ochrony IP65.

TransFormer