Emsur od 20 lat w Polsce

Emsur od 20 lat w Polsce
8 czerwca 1998 roku w podwarszawskim Józefowie postała jedna z pierwszych fabryk dywizji produkującej elastyczne opakowania - Emsur Poland. Początkowo fabryka była dedykowana sektorowi mleczarskiemu oferując głównie wieczka i banderole do produktów mlecznych, drukowane metodą rotograwiury. Z biegiem lat portfolio produktów oferowanych przed Emsur Poland poszerzyło się o rękawy termokurczliwe, monofolie oraz laminaty wielowarstwowe. Lokalizacja fabryki w centralnej Polsce sprawia, że obejmuje ona szeroki obszar dostaw zarówno na terenie Polski jak i w krajach Europy Wschodniej i Zachodniej.

Emsur Poland jest jedną z 10 fabryk firmy, której misją jest stanie się globalnie zdywersyfikowanym producentem opakowań elastycznych. Na początku 2018 roku rozpoczęła się rozbudowa fabryki w Józefowie. Nowoczesny park maszynowy zwiększy możliwości produkcyjne fabryki. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjnej, magazynu oraz przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni 12000 mkw.

- W Emsur nieustannie poszukujemy sposobów na ulepszenie produktów i procesów, tak aby zaspokoić potrzeby naszych klientów i wprowadzić firmę na nowy, wyższy poziom. Jednym z elementów tego planu jest rozbudowa fabryki znajdującej się w Polsce. Jest to krok milowy, który pozwoli polskiej fabryce znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne zarówno w realizacji krótkich i długich zamówień. Cieszymy się, że przez ostatnie 20 lat udało nam się zbudować silną pozycję na rynku opakowań elastycznych, dzięki zaufaniu klientów z całego świata - powiedział Roberto Gonzalez Fernandez, Dyrektor Generalny Emsur Poland.

Obchody 20-lecia firmy planowane są na 7 czerwca br. podczas których zespół ekspertów Emsur wraz z partnerami biznesowymi zaprezentuje tendencje rynkowe oraz innowacje produktowe odpowiadające obecnym trendom konsumenckim. Podczas wizyty w fabryce goście będą mieli również okazję przyjrzeć się procesowi produkcji oraz poznać wysokiej jakości standardy, obowiązujące przy tworzeniu opakowań Emsur.

Emsur to oddział Grupo Lantero zajmujący się produkcją elastycznych opakowań skierowanych głównie do sektora spożywczego, z zastosowaniem zarówno rotograwiury, jak i druku fleksograficznego.

Czytaj więcej: Opakowania 1156