Equiplast zakontraktował już 90% swojej powierzchni wystawienniczej

Equiplast zakontraktował już…

Equiplast, międzynarodowe wydarzenie dla branży tworzyw sztucznych i gumy, zakontraktowało 90% swojej powierzchni wystawienniczej, co sugeruje, że będzie to jedna z najlepszych imprez targowych w ostatnich latach. Obecnie, na pięć miesięcy przed wystawą, 140 firm reprezentujących ponad 300 marek potwierdziło swój udział jako wystawcy w targach organizowanych przez Fira de Barcelona, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca w obiekcie Gran Via.

Firmy takie jak między innymi AGI, Alimatic, Arburg, BMB, Centrotécnica, Coscollola, Douma, Ferromatik, Haitian, Luiso, Mateu Solé, Mircan, MKP, Negri Bossi, Lapeyra y Taltavull, Protecnic, Roarsa, Roegele, SeproRobotica i Wittmann, zaprezentują swoje produkty, innowacje i rozwiązania, aby sektor tworzyw sztucznych mógł sprostać wyzwaniu, jakie stawiają przed nim zobowiązania prawne wynikające z nowych hiszpańskich przepisów dotyczących odpadów i opakowań, które niedawno weszły w życie.

Pod tym względem tegoroczna edycja Equiplast będzie bardzo ważna dla przyszłości sektora, który będzie musiał stawić czoła nowym restrykcjom i ograniczeniom w stosowaniu tworzyw sztucznych, a także promocji recyklingu zawartej w hiszpańskiej ustawie o odpadach i skażonej glebie, która między innymi nakłada od stycznia tego roku podatek na plastikowe opakowania jednorazowego użytku.

Wielką nowością na targach będzie program "Best in Class", inicjatywa, która wyłoni najlepszą innowację opracowaną w dziedzinie gospodarki cyrkularnej, digitalizacji i transferu technologii przez firmę z branży tworzyw sztucznych, która jest stosowana przez klienta przedsiębiorstwa. Ponadto, w ramach swojego zaangażowania w promowanie zrównoważonego rozwoju, Equiplast będzie wystawiał różne produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu na wystawie Rethinking Plastics.

Po raz pierwszy impreza odbędzie się na przełomie maja i czerwca, co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie głównych przedstawicieli branży, którzy uważają, że jest to bardziej odpowiedni miesiąc dla ich polityki handlowej, komunikacyjnej i marketingowej.

Z hasłem "Connecting industry, society & sustainability", Equiplast 2023, który pokaże zaangażowanie sektora tworzyw sztucznych w minimalizację wpływu jego działalności przemysłowej na środowisko, skupi się na gospodarce cyrkularnej, transferze technologii i digitalizacji jako głównych tematach.


banner-728x90-en