Evonik otwiera kolejne drzwi: zrównoważony rozwój kluczem do dalszych innowacji

W targach wziął udział również dział Interface & Performance firmy Evonik, prowadzony przez Łukasza Kordona, Business Managera na rynku polskim:

- Nasza obecność na targach Plastpol w Kielcach to bardzo ważny krok naprzód w naszej promocji w Polsce, gdzie wraz z dystrybutorem, firmą Biesterfeld Chemia Specjalna Sp. z o.o., z sukcesem rozwijamy sprzedaż produktów działu Interface & Performance - podsumowuje - Rynek tworzyw sztucznych w regionie CEE, a zwłaszcza w Polsce, rośnie bardzo szybko, a wymagania odbiorców końcowych zwiększają się jeszcze szybciej. To szansa na rozwój biznesu w oparciu o ofertę naszych dodatków, zwłaszcza gdy potrzebne są bardziej zrównoważone produkty gwarantujące poprawę trwałości, zwiększanie funkcjonalności i możliwości recyklingu produktów końcowych.

Rodzina produktów ACCUREL® pomaga klientom w znacznym obniżeniu kosztów logistyki i przechowywania surowców, ponieważ technologia ta pozwala uzyskać wysoko wypełnione koncentraty dodatków znacznie wykraczające poza standardy rynkowe. Linie produktowe TEGOPREN® i TEGOMER® obejmują kompatybilizatory oraz rozwiązania do przygotowywania mieszanek, koncentratów barwiących i produkcji opakowań. TEGO Surten® i TEGO Sorb® to produkty do wydajnego odbarwiania tworzyw, usuwania etykiet, suszenia i pochłaniania zapachów w procesie produkcji regranulatów.

picture-2
Stoisko firmy Evonik - Plastpol 2022

Portfolio produktów i innowacje

Istotnym czynnikiem mającym wpływ na rozwój biznesu firmy Evonik są jej kompetencje w zakresie innowacji. W roku 2021 sprzedaż produktów związanych z sześcioma obszarami innowacyjności przekroczyła 500 mln euro, podczas gdy w roku 2002 było to około 350 mln euro. Szczególnie silny wzrost odnotowały działy substancji aktywnych dla kosmetyków oraz systemów dostarczania leków.

W tej chwili główną siłą napędową innowacji w firmie Evonik jest koncepcja zrównoważonego rozwoju, co ma bezpośredni związek z intensyfikacją promocji rozwiązań tego typu. W ostatnim czasie udział produktów z programu Rozwiązania Nowej Generacji w ogólnej sprzedaży Evonik wzrósł do 37%. Materiały takie pozwalają na wyraźne rozszerzenie korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu z produktami konkurencyjnymi. Dobrym przykładem jest tu budowana na Słowacji pierwsza w pełni komercyjna linia produkcyjna biodegradowalnych środków powierzchniowo czynnych opartych na surowcach biopochodnych.

Evonik bierze odpowiedzialność - za swoją działalność, za swoich pracowników, za środowisko i za społeczeństwo. Zielona transformacja nie tylko determinuje przyszłość i rentowność firmy, ale również odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu kultury korporacyjnej. Odpowiedzialność i sukces ekonomiczny muszą iść ze sobą w parze.

Kontakt:
Łukasz Kordon
Business Manager
Interface & Performance
lukasz.kordon@evonik.com
Dr Andrzej Wolak
Senior Business Manager
High Performance Polymers
andrzej.wolak@evonik.com
Evonik Operations GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce
Marszałkowska 126/134 | 00-008 Warszawa | Poland
www.evonik.com