FANUC Polska zaprasza na ITM Industry Europe 2023

Bezkonkurencyjne roboty FANUC

Podczas poznańskich targów będzie można obejrzeć stanowiska pokazowe przedstawiające szeroki wachlarz możliwości zastosowania robotów FANUC zarówno tradycyjnych, jak i najnowszych jednostek współpracujących.

CAJO Vega Desk w duecie z robotem FANUC CRX to ciekawy, kompaktowy system do znakowania laserowego, który w ramach wystawy FANUC zaprezentuje firma
Robotrendy Sp. z o.o., specjalizująca się w tworzeniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych dla branży metalowej i tworzyw sztucznych.

Ta uniwersalna i wysoce wydajna aplikacja jest polecana wszystkim firmom zainteresowanym znakowaniem metali oraz tworzyw sztucznych (w tym powlekanych oraz miękkich polimerów), a także projektowaniem i tworzeniem zmiennych danych znakowania, takich jak: logo, numery seryjne, kody kreskowe i kody 2D, takie jak QR i Data Matrix. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach laboratoryjnych i edukacyjnych, gdzie liczy się pełna kontrola procesu znakowania.

W ramach wystawy FANUC będzie można przyjrzeć się również aplikacji stworzonej przez firmę ZAP Robotyka Sp. z o.o., eksperta w robotyzacji procesów spawalniczych. Producent stanowiska pokaże system złożony z dwóch robotów spawalniczych FANUC ARC Mate, wyposażonych w spawarki Fronius oraz Kempi, pracujące z detalem na pozycjonerze 2-osiowym. Prezentowane roboty to nowoczesne urządzenia, zaprojektowane z myślą o osiąganiu najwyższego poziomu precyzji oraz skuteczności podczas pracy. Ich zaletami są między innymi: łatwość programowania, szybka praca, duże pole robocze oraz możliwość integracji ze złożonymi liniami produkcyjnymi.

W ramach pokazu robotów zaplanowano również zrobotyzowany montaż przeciwwag w kadziach, które można znaleźć w domowych pralkach. Robot FANUC R-2000iC/210F o udźwigu 210 kg w oparciu o kamerę 3D będzie wykonywał powtarzalne i monotonne zadania, co zagwarantuje znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, a także poprawę ergonomii pracy. Jego zadaniem będzie również kontrola wagi detalu z możliwością automatycznej wymiany chwytaka w zależności od produkowanego asortymentu.

Firma ZOLLER Sp. z o.o., od ponad 70 lat wytwarzająca przyrządy ustawczo-pomiarowe, przedstawi ZOLLER Automation Solutions - stanowisko załadowczo-pomiarowe, współpracujące z robotem współpracującym FANUC, stworzone w celu automatyzacji procesu pomiarowego. System zapewnia bezobsługowy pomiar narzędzi i pozwala na elastyczną rozbudowę systemów produkcyjnych o automatyczny transport narzędzi do magazynów narzędziowych i automatyczne ładowanie narzędzi do magazynu obrabiarki.

Podczas tegorocznych targów zaprezentuje się również firma Padewski Sp. z o.o., która oferuje najwyższej jakości technologie automatyzacji procesu obróbki blach. Na stoisku FANUC będzie można obejrzeć innowacyjne, zrobotyzowane gniazdo spawające laserem fiber - najnowszy produkt firmy - P-WeldFiber. System pracuje w oparciu o cobota CRX -10iA/L.

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2

Reportaże

Forum