Fakuma - dzień drugi. Czy są tu nasi?

Chłodzenie formy wtryskowej stanowi blisko 70% czasu całego cyklu. Jednym z głównych problemów z jakim borykają się konstruktorzy form wtryskowych jest możliwie najbardziej efektywne i równomierne odebranie ciepła od kształtowanego tworzywa, tak aby nie generować zbyt dużych deformacji wypraski i skrócić czas cyklu do minimum.

Na ten temat niezwykle ciekawie może mówić Jarosław Jaśkowiak, szef marketingu w Fado Group.

Dzięki dowolności projektowanych geometrii jakie stwarza przyrostowy charakter technologii laserowego przetapiania proszków metali (DMLS), FADO jest w stanie w optymalny sposób zaprojektować i poprowadzić kanały chłodzące zachowując stałą odległość od powierzchni kształtującej, tak aby zmaksymalizować efekt chłodzenia wkładki formującej.

- Nowym produktem, który prezentujemy na targach FAKUMA, jest automatyczne urządzenie do czyszczenia, diagnostyki i konserwacji układów chłodzenia w formach wtryskowych - CoolingCare. System ten zaprojektowano w taki sposób, aby był jednakowo wydajny dla szerokiego przedziału średnic kanałów chłodzących - wyjaśnia Jarosław Jaśkowiak.

Fado


W hali A7 zwróciliśmy uwagę na pokaźnych rozmiarów urządzenia do termoformowania. Miłym zaskoczeniem był fakt, iż ich właścicielem jest polska firma Tools Factory, która jest producentem takich maszyn i urządzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych jak: maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z arkuszy z załadunkiem ręcznym, maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z rolki oraz maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z arkuszy z załadunkiem i rozładunkiem automatycznym.

- Na targach prezentujemy termoformierkę próżniową o polu roboczym o powierzchni 1mx2m - informuje Łukasz Bogucki z Tools Factory. - Podczas tej wystawy prezentujemy działalność naszych urządzeń poprzez produkcję walizek. (Trzeba dodać, iż spotkaliśmy wiele osób na targach będących żywą reklamą Tools Factory).

Tools Factory


Spory ruch przywitał nas na efektownym stoisku firmy ITI Poland, która jest producentem regranulatów PP, PE, PS i ABS oraz PA.

- Odnotowujemy duże zainteresowanie klientów, paradoksalnie nawet z Polski. Trafiają tu osoby o sprecyzowanych potrzebach - mówi prezes zarządu ITI Poland, Krzysztof Goralewski.

ITI Poland


Mało, bardzo mało...

Tych kilka firm, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać, powoduje iż mamy olbrzymi niedosyt związany z liczebnością reprezentacji krajowego przemysłu. Z drugiej wszakże strony… Niechaj są obecne firmy, które chcą i mają co pokazać na targach ściśle ukierunkowanych na rynek zachodnioeuropejski.

Nasi rozmówcy przekonali nas, że dzięki potencjałowi naszych przedsiębiorców, jesteśmy obecni na globalnym rynku. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

Jacek Leszczyński, Krzysztof Tarasiewicz


Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne
 

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne, kratka trawnikowa

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne
brak
 

Formy wtryskowe, narzędziownia, przetwórstwo tworzyw, produkcja detali z tworzyw sztucznych, druk 3D, chłodzenie konformalne

Polska
brak
 

Produkcja korpusów i elementów znormalizowanych do form wtryskowych i ciśnieniowych oraz opraw i części znormalizowanych do tłoczników

Polska