Fanuc na liście "A" według CDP

Fanuc na liście "A" według…

Fanuc, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę w zakresie przejrzystości korporacyjnej i wyników w zakresie zmian klimatycznych przez globalną organizację non-profit CDP, zapewniając sobie po raz pierwszy miejsce na corocznej "Liście A".

Globalne kryzysy środowiskowe rozwijają się na naszych oczach - różnorodność biologiczna i ekosystemy nadal maleją w alarmującym tempie, a rok 2023 był najgorętszym rokiem w historii. W związku z tym eksperci CDP oceniają firmy pod kątem ujawnianych przez nie informacji środowiskowych. W oparciu o dane zgłoszone w kwestionariuszu CDP 2023 Climate Change, tylko 346 firm (w tym 109 firm japońskich), spośród 21 000 ocenianych, zostało sklasyfikowanych na liście "A".

Fanuc wyznaczył średnio- i długoterminowe cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych i promuje liczne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Cele firmy na rok finansowy 2030 są certyfikowane przez inicjatywę SBT (Science Based Targets), opartą na United Nations Global Compact, World Resources Institute i World Wide Fund for Nature. Fanuc przyczynia się do tworzenia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, promując redukcję emisji nie tylko w ramach własnej działalności, ale także w obszarze działalności swoich klientów poprzez opracowywanie i dostarczanie produktów o zwiększonej energooszczędności. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą systemów CNC, robotów i obrabiarek przemysłowych.


fanuc-automatica-69
Fot.: Fanuc

Lista "A" odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu firm na drodze ciągłego doskonalenia w zakresie ochrony środowiska. Firmy znajdujące się na liście to te, które śledzą informacje naukowe, wsłuchują się w opinie interesariuszy i potrzeby rynku, a w efekcie nadążają za zmieniającymi się wymogami w zakresie większej przejrzystości środowiskowej.

CDP jest organizacją charytatywną non-profit, która prowadzi globalny system ujawniania informacji dla inwestorów, firm, miast, stanów i regionów w celu zarządzania ich wpływem na środowisko. Światowa gospodarka postrzega CDP jako złoty standard sprawozdawczości środowiskowej, oferujący najbogatszy i najbardziej kompleksowy zbiór danych na temat działań przedsiębiorstw i miast.