Firma Druk - Pak rozwija swój potencjał

Nowe inwestycje w firmie Druk-Pak. Spółka rozbudowuje swój park maszynowy.

W ostatnim czasie Druk - Pak zrealizował kilka projektów inwestycyjnych. Firma - jako jedna z niewielu w naszym kraju - weszła w posiadanie specjalistycznego programu do elektronicznego porównywania zgodności plików, weryfikowania prawidłowości tłoczenia pisma Braille'a oraz do weryfikowania poprawności nadruku kodów kreskowych na opakowaniach.

- Zakup tego programu był podyktowany założeniami realizacji polityki jakości oraz wynikał z wytycznych strategii rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Ponadto inwestycja ta była odpowiedzią na jasno sprecyzowane oczekiwania klientów w zakresie bezpieczeństwa swoich wyrobów na etapie przygotowania do produkcji. Program pozwoli na jeszcze lepszy monitoring procesów przygotowawczych, a także usprawni obsługę klientów na poziomie przedprodukcyjnym - tłumaczy szefostwo spółki.

To jednak nie jedyna nowa rzecz, która pojawiła się w firmie. Jednym z najważniejszych ostatnich zakupów dokonanych przez Druk-Pak jest nabycie i uruchomienie nowej złociarki. Maszyna została zakupiona od renomowanego szwajcarskiego producenta Bobst. - Do wyboru tej maszyny przekonała nas jej niska awaryjność, wysoka produktywność, dobra dostępność części zamiennych i serwisu, a także właściwa relacja ceny do jakości - tłumaczy Robert Rychlewski, szef produkcji firmy Druk-Pak.

Czym charakteryzuje się zakupiony sprzęt?

Złociarka i wycinarka Serii Foilmaster 104 to wyjątkowo elastyczna maszyna, którą w rekordowym czasie można przekształcić z wycinarki płaskiej z funkcją wytłaczania na zimno w klasyczną złociarkę. Zewnętrzny moduł odwijający folię zapewnia skuteczny dostęp podczas wymiany roli oraz szybkie jej mocowanie w optymalnej pozycji. Inną zaletą maszyny jest elektroniczne pasowanie, które zapewnia wysoką precyzję pozycjonowania hologramów i wzorów. Co więcej właściwości maszyny pozwalają na ograniczenie do niezbędnego minimum czasu nastaw, a przerwy pomiędzy poszczególnymi procesami mogą być skrócone, co daje operatorom możliwość podniesienia wydajności.

Mający swoją siedzibę w Aleksandrowie Kujawskim Druk - Pak jest aktualnie jednym z największych w naszym kraju producentów opakowań z tektury litej. Dysponuje trzema nowoczesnymi liniami technologicznymi, które pozwalają mu na wykonanie 450 mln opakowań rocznie. Do grona jego klientów należą m.in. takie firmy jak: Polfa Pabianice, Polfa Warszawa, Philips Pabianice, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Harper Hygienics.