Firma ElBi z nowymi suszarkami na Plastpolu

Firma ElBi z nowymi suszarkami…
Nowe urządzenia peryferyjne pokazała na targach Plastpol 2011 firma ElBi z Wrocławia.

Nowościami na jej stoisku były suszarki firmy Fasti, należącej do grupy Koch – Technik, której to ElBi jest przedstawicielem w naszym kraju. Niewielkie urządzenia zostały zaprezentowane w różnych wielkościach i cechowały się różnymi parametrami.
I tak, do niewielkiego objętościowo wtrysku przedstawiciele ElBi polecali suszarkę kompaktową. Ta nowość Fasti ma się zgodnie z zapewnieniami dobrze sprawować przy suszeniu materiałów i to nawet takich, które charakteryzują się wysokimi właściwościami higroskopijnymi.

Zbiorniki suszące są w ramach tych suszarek zbudowane z dwuwarstwowego szkła i wzbogacone o automatyczną oraz przestawną regulację poziomu. Mają one pojemność 0,5 – 3 litrów i są jednymi z najmniejszych na rynku. Modularna budowa tych urządzeń przewiduje konsekwentną separację zbiornika suszącego i modułu sterującego, jednakowego dla każdej wielkości zbiornika. Z kolei uniwersalny sterownik jest mikroprocesorowym, wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze regulatorem. Zapisuje on aktualne dane procesu, czasy oraz temperatury suszenia. Dysponuje ponadto tygodniowym programem włączania i wyłączania, jak również podawanego do suszarki materiału. W przypadku ograniczonego miejsca kompaktowy sterownik może zostać oddzielony od zbiornika i zamontowany w dowolnym miejscu wtryskarki.

Elbi, Plastpol 2011


Nieco większym rozmiarem może się pochwalić inna pokazana na Plastpolu i należąca również do rodziny Fasti, suszarka. Jest ona tak samo jak poprzedniczka urządzeniem modularnym. Tyle tylko, że ERD Micro cechuje się pojemnością zakresie 7-62 litry. Swobodnie można ją dopasować na wlocie układu plastyfikacyjnego wtryskarki lub wytłaczarki. Do jej standardowego wyposażenia należy też dopasowana do przepływu materiału automatyczna regulacja wydajności i ilości powietrza. Rozwiązanie takie umożliwia optymalizację zużycia powietrza.

Do podstawowego wyposażenia tej serii suszarek należą również liczne interfejsy. Poza tym zapewnione jest sprawne połączenie suszarki ze wszystkimi powszechnie stosowanymi sterownikami posiadanymi przez najnowocześniejsze wtryskarki. Opcjonalnie dostępna jest także suszarka ERD z interfejsem LAN dla łatwej i szybkiej aktualizacji oprogramowania, sprawdzenia parametrów lub analizy błędów przy zdalnym przeglądzie technicznym. W tym urządzeniu możliwe jest również proste wyposażenie dodatkowe w sensor punktu rosy dla dokładnych pomiarów punktu rosy.


Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A


Reportaże

Forum

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01