Firma O-I ma nowe szklane opakowanie

Firma O-I ma nowe szklane opakowanie
Firma O-I wprowadza na rynek nowe, ultralekkie opakowanie szklane do wina. Butelka zachowuje przy tym swój klasyczny i elegancki wygląd.

Butelka o nazwie Schlegel w wersji Lean+Green i pojemności 750 ml charakteryzuje się mniejszą wagą od swoich poprzedniczek zużyciem energii i surowców. Waży 360 g zamiast 440 g, i jest produkowana przez O-I w Holandii z zielonego szkła i flintu. Planowana jest również w bliskiej przyszłości produkcja butelki o barwie bursztynowej.

W produkcji lekkiej butelki Schlegel zużycie energii jest niższe o 10 proc.. Ponadto wysoki jest udział szkła pochodzącego z recyklingu: ok. 75-80 proc. w przypadku butelek zielonych i 30-40 proc. w przypadku butelek z flintu. Ponieważ podstawowe znaczenie przy produkcji miało zachowanie klasycznego wyglądu butelki, w procesie prac nad nią koncentrowano się nie tylko na zmniejszeniu wagi oraz wynikających z niej korzyściach dla środowiska naturalnego, ale też wskaźniku objętości pomiędzy szyjką a podstawą butelki. Wskaźnik ten został nieznacznie zwiększony. Zespół projektowy zadbał też o to, by wysokość i średnica butelki pozostały bez zmian. Oznacza to, że rozlewnie nie muszą wprowadzać zmian w liniach produkcyjnych.

Firma O-I ma nowe szklane opakowanie


Czytaj więcej: Szkło 31