Firma Tuplex dostarcza materiały uniwersytetowi w Olsztynie

Firma Tuplex dostarcza materiały uniwersytetowi w Olsztynie
Całą serią nowości produktowych może pochwalić się na początku tego roku firma Tuplex Tworzywa Sztuczne. Przykłady tych nowości to choćby innowacyjna generacja płyt PVC, nowoczesne folie PVC, a także udoskonalone aluminiowe płyty kompozytowe i płyty z polistyrenu.

Tuplex jest jednym ze zdecydowanie największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W naszym kraju spółka posiada 14 spośród 35 europejskich oddziałów. Dysponuje materiałami, pochodzącymi od takich renomowanych producentów jak Alcoa, BASF, Altuglas, Bayer, Ferrari oraz Avery.

Jedną z najbardziej interesujących nowości firmy są płyty PVC BIO2 oraz BIO3 przeznaczone do zabudowy i tworzenia dachu w szklarniach. Bazują na ultratrwałej technice dwuosiowego orientowania. Cechują się m.in. bardzo dużą przepuszczalnością światła w granicach 90 proc. względem powietrza, a ponadto są lżejsze niż szkło i za sprawą ograniczenia przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego do 22 proc. zapewniają optymalny wzrost roślin.

siedziba firmy Tuplex

Co ciekawe wspomniane płyty BIO2 znalazły już praktyczne zastosowanie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Użyto ich do zadaszenia tamtejszej szklarni o powierzchni 2,5 tys. mkw. Współpraca pomiędzy Tuplex, a olsztyńską uczelnią będzie kontynuowana również w przyszłości. UWM planuje bowiem kolejne inwestycje, w ramach których będzie wykorzystywał materiały oferowane przez Tuplex. To co szczególnie mocno mogło przekonać budowniczych z Olsztyna, to m.in. fakt, że płyty są niezwykle przyjazne. Oto bowiem dzięki nim 90 - procentowa przepuszczalność czerwonych fal ultrakrótkich pozwala na przetworzenie energii słonecznej na ciepło potrzebne dla wegetacji upraw. Z kolei 99-procentowa izolacja przeciw czerwonym falom długim minimalizuje w tak zbudowanych szklarniach efekt cieplarniany.

Pozostałe nowości firmy jeśli chodzi o płyty, to Tubond oraz FOREXsmart. Pierwszy z produktów, to aluminiowe płyty kompozytowe, drugi zaś to sztywna płyta piankowa do zadruku, która posiada bardzo lekki i jednorodny rdzeń ze spienionego polistyrenu oraz powierzchnię z twardego polistyrenu.

Bogaty zestaw nowości, to nie tylko płyty. Uzupełniają go również folie.

W tym gronie wspomnieć należy choćby o folii TU-PRINT One Vision Reflective, czyli perforowanej folii kalandrowanej, posiadającej cechy folii odblaskowej. Charakteryzuje się ona niezwykle rozwiniętymi właściwościami odblaskowymi, które dają się zauważyć przede wszystkim nocą przy dobrym oświetleniu. Tym samym folia pozwala doskonale się prezentować naniesionej na niej grafice. Można ją zadrukowywać cyfrowo i nadaje się ona głównie na płaskie powierzchnie.

Jeszcze jedną folią, która pojawiła się w asortymencie Tuplex, jest Tufol Premium. W tym przypadku mamy do czynienia z folią twardą PCV, wytwarzaną metodą kalandrowania. Jej grubość kształtuje się na poziomie 0,14 - 1 mm. Wyróżnia się wysoką przezroczystością, połyskiem oraz znaczną udarnością. Idealnie nadaje się do różnego typu opakowań, m.in. kosmetycznych, spożywczych, a także na potrzeby sektora reklamowego.