Firma igus prezentuje 166 nowych polimerów trybologicznych

Skrócenie czas dostawy i montażu

Korzystając z aplikacji robolink Designer można szybko i łatwo skonfigurować on-line ramię robota dostosowane do indywidualnych potrzeb - od pierwszej osi po narzędzie - a także graficznie symulować jego ruchy.
- Digitalizacja procesów konfigurowania oraz symulowania on-line, a także produkcji i przygotowywania do wysyłki jest w pełnym rozkwicie dla wszystkich produktów - dodaje Frank Blase. Dobrym przykładem takich rozwiązań jest konfigurator drylin SHT, który znacznie skraca czas potrzebny do wybrania, skonfigurowania oraz zamówienia modułu śruby napędowej. Użytkownikom jest bezpośrednio wyświetlana dokumentacja umożliwiająca wybór, widok 3D do pobrania, a także informacje o cenie i czasie dostawy. Firma igus pokazuje szybkość, z jaką klienci mogą odnieść korzyści dzięki tworzywom motion plastics, nie tylko on-line lecz także na swoim stoisku na targach hanowerskich. Dla pierwszej zużytej części metalowej, którą goście przyniosą na stoisko rano każdego dnia targów, firma igus jeszcze tego samego dnia wydrukuje formę a wieczorem wytworzy tą część przez formowanie wtryskowe stosując nowoczesne trybomateriały. Jednocześnie, na stoisku firma igus pokazała nowy materiał do procesu SLS, umożliwiający drukowanie kół zębatych, które są przynajmniej sześciokrotnie odporniejsze na zużycie, niż elementy ze standardowych materiałów. Firma igus zademonstrowała też możliwości znacznego skrócenia czasu montażu. W przypadku e-prowadnika E4.1L jest to możliwe dzięki systemowi separatorów oraz odciążeniu przewodu o kształcie plastra miodu. Czas montażu można skrócić nawet o 80 procent, co zostało potwierdzone w praktyce przez firmę igus w jej własnym dziale konfekcjonowania.

Inteligentne produkty zapewniające wyjątkową niezawodność

Aby wydłużyć czas dostępności maszyn, firma igus opracowuje rozwiązania zapobiegające nieplanowanym przestojom. Zalicza się do nich nowy system isense EC.RC do monitorowania stanu e-prowadników. Jednocześnie, udoskonalono moduł komunikacyjny icom, który zbiera oraz przesyła, w większości przypadków bezprzewodowo, informacje o wartościach parametrów roboczych systemu. Teraz stany robocze wszystkich ruchomych e-prowadników oraz przewodów są monitorowane przy użyciu jednego modułu icom. Wszystkie te rozwiązania firma igus prezentowała na żywo na swoim stoisku podczas targów w Hanowerze.

Metalowy element rano, wieczorem już z tworzywa sztucznego – zabawny, metalowy dinozaur jest maskotką tego projektu. Podczas targów, na swoim stoisku firma igus wytwarzała na żywo, w zaledwie osiem godzin, trybologiczne elementy formowane wtryskowo przy użyciu form wykonywanych drukarką 3D. Dyrektor generalny Frank Blase zaprezentował także inne nowe produkty do zastosowań ruchomych, takie jak koła zębate wykonane drukarką 3D oraz inspirowane biologią elementy odciążenia przewodu.

igusbrak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20