Folia pęcherzykowa firmy Cezex

Folia pęcherzykowa firmy Cezex
Od początku tego miesiąca firma Cezex włączyła do swojej oferty związanej z materiałami opakowaniowymi nową folię pęcherzykową.

Cezex jest największą w Polsce i dynamicznie rozwijającą się firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Rozwinęła się wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Oferuje szeroką gamę wysokiej jakości papierów ozdobnych oraz innych materiałów dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne.

Współpracuje z drukarniami i wydawnictwami, agencjami reklamowymi, biurami. Posiada ok. 20 proc. udziału w rynku hurtowników papieru, a także obsługuje ponad 30 proc. wszystkich zamówień.

Posiada najbardziej rozbudowaną sieć dystrybucji w kraju. W jej skład wchodzą dwa magazyny centralne w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie, a także 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz salon papierniczy w Warszawie.

Od poczatku tego miesiąca oferta Cezex została wzbogacona o nową folię pęcherzykową. Czym charakteryzuje się ten produkt?

Giętka folia pęcherzykowa tworzy przy pakowaniu „poduszkę ochronną” o właściwościach amortyzacyjnych. Zapobiega przy tym ocieraniu pakowanych przedmiotów o ścianki opakowania i innych pakowanych wyrobów.

- Folia jest odporna na kwasy, zasady, oleje i inne chemikalia jak również wodę i wilgoć. Ponadto cechuje się dużą wytrzymałość mechaniczną oraz małą sztywność, dzięki czemu łatwo można nią owinąć pakowany wyrób – mówi Sylwia Deja - Drogomirecka z firmy Cezex.


To nie koniec walorów folii. Służy ona również do zabezpieczenia przed uszkodzeniem, szczególnie podczas przenoszenia i przewożenia wyrobów nie wymagających specyficznych właściwości i bardzo dużej wytrzymałości na zgniecenie. Może być również wykorzystywana do wypełniania wolnych przestrzeni w opakowaniach.

Jej produkcja odbywa się zgonie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 94/62/EC w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

Czytaj więcej: Folia 291 Nowości 239