Formy wtryskowe i pomiar ciśnienia

Formy wtryskowe i pomiar ciśnienia…
Firma Kistler opracowała nowy system pomiaru ciśnienia w gniazdach form wtryskowych.

Oprogramowanie CoMo służy do zarządzania produkcją oraz archiwizacji danych produkcyjnych dla potrzeb dokumentacji jakości. Liczne badania dowiodły, że ciśnienie w gnieździe formy jest wielkością niosącą najwięcej informacji o procesie wtrysku. Analiza charakterystyki ciśnienia pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w tym procesie. Rozwiązanie o nazwie CoMo Injection pozwala na kontrolę kluczowych parametrów procesu, np. maksymalnego ciśnienia i całki odpowiadającej objętości wtryśniętego tworzywa oraz generowanie sygnału w zależności od tego, czy przebieg charakterystyki mieścił się w ustalonych granicach tolerancji, czy też nie.

Zaletą systemu jest także możliwość wykorzystania wyjść w czasie rzeczywistym, np. do precyzyjnego doboru punktu przełączenia lub w celu zapobieżenia nadmiernemu wzrostowi ciśnienia, który mógłby uszkodzić formę.

System zapewnia ponadto wygodne sposoby przełączania czujników: technologia jednoprzewodowa umożliwia prowadzenie przewodów w formie mniejszymi kanałami, gdyż złącze jest demontowalne. Możliwe jest też docięcie przewodu na wymiar. Technika wielokanałowa pozwala natomiast na przekazanie do jednostki sygnałów z czterech lub ośmiu czujników za pomocą jednego przewodu.


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08