Formy wtryskowe i pomiar ciśnienia

Formy wtryskowe i pomiar ciśnienia
Firma Kistler opracowała nowy system pomiaru ciśnienia w gniazdach form wtryskowych.

Oprogramowanie CoMo służy do zarządzania produkcją oraz archiwizacji danych produkcyjnych dla potrzeb dokumentacji jakości. Liczne badania dowiodły, że ciśnienie w gnieździe formy jest wielkością niosącą najwięcej informacji o procesie wtrysku. Analiza charakterystyki ciśnienia pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w tym procesie. Rozwiązanie o nazwie CoMo Injection pozwala na kontrolę kluczowych parametrów procesu, np. maksymalnego ciśnienia i całki odpowiadającej objętości wtryśniętego tworzywa oraz generowanie sygnału w zależności od tego, czy przebieg charakterystyki mieścił się w ustalonych granicach tolerancji, czy też nie.

Zaletą systemu jest także możliwość wykorzystania wyjść w czasie rzeczywistym, np. do precyzyjnego doboru punktu przełączenia lub w celu zapobieżenia nadmiernemu wzrostowi ciśnienia, który mógłby uszkodzić formę.

System zapewnia ponadto wygodne sposoby przełączania czujników: technologia jednoprzewodowa umożliwia prowadzenie przewodów w formie mniejszymi kanałami, gdyż złącze jest demontowalne. Możliwe jest też docięcie przewodu na wymiar. Technika wielokanałowa pozwala natomiast na przekazanie do jednostki sygnałów z czterech lub ośmiu czujników za pomocą jednego przewodu.


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże