Friul Filiere wytłacza kompozyty

Friul Filiere wytłacza kompozyty
Włoska firma Friul Filiere zaprezentowała swoją najnowszą linię do wytłaczania profili w technologii FFC. Metoda ta pozwala na produkcję profili przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu.

W ramach nowej linii Friul Filiere udało się połączyć w jednym procesie produkcyjnym kilka złożonych operacji. Mowa tu o wytłaczaniu kompozytu FFC (ang. foam fiber composite) w procesie koekstruzji z twardym materiałem powłokowym, moletowaniu (wytłaczaniu ozdobnych wzorów na powierzchni) na gorąco oraz malowaniu powierzchni farbami utwardzanymi UV w celu uzyskania wiernej przestrzennej imitacji słojów drewna deski tarasowej.

Opatentowana technologia umożliwia wytłaczanie profili z kompozytów na bazie PVC i materiałów z recyklingu. Zawartość PVC w kompozycie może się zmieniać w zakresie od 50 proc. do 75 proc. a zawartość materiałów odpadowych w zakresie od 25 proc. do 50 proc. Za pomocą instalacji mieszalnikowej wszystkie składniki receptury zostają wymieszane.

Nowy materiał kompozytowy posiada wiele zalet, w tym przede wszystkim niskie koszty produkcji, dzięki możliwości jego produkcji z surowców odpadowych. Kompozyt przy bardzo niskim ciężarze właściwym wykazuje bardzo dobre własności fizyczno-mechaniczne. Wszystko to z kolei powoduje, że bardzo dobrze się on sprawdza w zastosowaniach w budownictwie, wykończeniu wnętrz, meblarstwie. Umożliwia też otrzymanie produktów wysoce konkurencyjnych w stosunku do innych materiałów obecnie używanych.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 81 Kompozyty 164

Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia
 

Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia do przerobu wstępnego, linie do recyklingu, - kompletna gama maszyn i urządzeń zarówno do tworzyw sztucznych jak i do gumy. Realizacje pod klucz projektów wytłaczania, compoundingu i recyklingu tworzyw sztucznych i gumy. Pomoc w pozyskiwaniu dotacji unijnych na zakup maszyn i urządzeń

Polska