GE Aviation i Dassault Systèmes rozwijają cyfrowe środowisko pracy

GE Aviation i Dassault Systèmes…
Dassault Systèmes umożliwia GE Aviation stymulowanie innowacji i wydajności w całym cyklu życia struktur lotniczych poprzez wdrożenie platformy 3DExperience

Platforma 3DExperience pomaga GE Aviation w rozwijaniu wątku cyfrowego zapewniającą ciągłość działania i współpracę w całym przedsiębiorstwie. Obejmuje to definicję wymagań, projektowanie, analizę, symulację, produkcję, kwalifikację i obsługę rozwoju nowych technologii i technik produkcji.

- Wdrożenie platformy 3DExperience w GE Aviation Hamble wspiera stały rozwój innowacyjnych struktur lotniczych dla przemysłu - powiedział Paulo Mancilla, Executive Engineering Leader zakładu GE Aviation w Hamble.

- Pozwala nam to na wykorzystanie takich technik jak cyfrowe modelowanie 3D począwszy od projektowania, poprzez produkcję, a skończywszy na kwalifikacji do tworzenia wysokowydajnych struktur lotniczych dla branży lotniczej.

Platforma 3DExperience udostępnia intuicyjne aplikacje 3D do projektowania, analizy, produkcji i zarządzania danymi w środowisku cyfrowym. Stanowi pojedynczą platformę współpracy do definiowania, udostępniania, przeglądania, integracji, walidacji, realizacji i raportowania, a także oferuje możliwość maksymalizacji usprawnień biznesowych poprzez ciągłość cyfrową od koncepcji do realizacji.

- Waga, wydajność i koszty nadal dominują w zakresie konkurencyjności rozwoju i produkcji zaawansowanych i złożonych konstrukcji lotniczych dla najnowszej generacji samolotów - powiedział David Ziegler, wiceprezes Aerospace&Defense Industry, Dassault Systèmes.

- Jako światowy lider w tej dziedzinie, GE Aviation stale wprowadza innowacje. Firma dostrzegła, że platforma 3DExperience zapewnia krytyczną technologię dla tego podejścia. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy partnerami w transformacji.

GE Aviation


Do kluczowych korzyści, jakie platforma 3DExperience daje GE Aviation i jej klientom, należą:
  • Skrócenie cyklów wynikające z intensyfikacji współpracy pomiędzy działem inżynieryjnym a funkcjami łańcucha dostaw; wspólny interfejs użytkownika, który gwarantuje jednolite wrażenie i wspólny cyfrowy punkt odniesienia, dzięki któremu każda zainteresowana strona pracuje nad najnowszymi informacjami w odpowiednim dla niej kontekście. To z kolei umożliwia stworzenie systemy inżynieryjnego opartego o modele.
  • Lepsza widoczność i zoptymalizowane czasy reakcji na żądania klientów wynikające z aplikacji "business intelligence", które umożliwiają wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wydajności.
  • Zwiększona produktywność dzięki racjonalnemu zarządzaniu danymi i intuicyjnym funkcjom wyszukiwania, które upraszczają zarządzanie danymi i promują efektywne dzielenie się informacjami ponad granicami.

GE Aviation
GE Aviation, jednostka operacyjna GE jest wiodącym na świecie dostawcą komercyjnych i wojskowych silników odrzutowych, struktur lotniczych, elektroniki lotniczej, rozwiązań cyfrowych i systemów zasilania elektrycznego dla samolotów. GE to światowa firma Digital Industrial Company, przekształcająca przemysł za pomocą programowo zdefiniowanych maszyn i urządzeń połączonych w sieci, elastycznych i przewidywalnych. Dzięki ludziom, usługom, technologii i skali, GE lepiej spełnia oczekiwania klientów posługując się językiem branży.

Dassault Systèmes
Dassault Systèmes, 3DExperience Company, zapewnia przedsiębiorstwom i użytkownikom indywidualnym nowoczesne, wydajne i kreatywne narzędzia do opracowywania innowacyjnych - i uwzględniających aspekty zrównoważonego rozwoju - produktów. Udostępnione przez firmę rozwiązania zyskały niezwykłą popularność na całym świecie i zrewolucjonizowały sposoby projektowania, produkcji oraz serwisowania produktów. Rozwiązania opracowane przez firmę Dassault Systèmes promują innowacje w zakresie komunikacji pomiędzy społecznościami i poszerzają dostępne w świecie wirtualnym możliwości udoskonalania rzeczywistości. Z rozwiązań Dassault Systèmes korzysta ponad 220 000 różnej wielkości firm z rozmaitych branż w ponad 140 krajach.

Źródło: Dassault Systèmes


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska