Grupa Wittmann kontynuowała rozwój w 2018 roku

Grupa Wittmann kontynuowała…

W 2018 roku Grupa Wittmann ponownie zwiększyła sprzedaż w stosunku do roku poprzedniego, kontynuując tym samym swój rozwój.
Grupa Wittmann zrealizowała w 2018 roku sprzedaż w wysokości 425 milionów euro, co oznacza wzrost obrotów o prawie 6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zdaniem Michaela Wittmanna, Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Generalnego Grupy Wittmann, rozwój ten jest niezwykle satysfakcjonujący. Bardzo dobry poziom zamówień w pierwszej połowie 2018 r. został zrównoważony spadkiem w drugim półroczu, zwłaszcza w listopadzie i grudniu. W sumie jednak, firma była w stanie rozpocząć rok 2019 z satysfakcjonującym portfelem zamówień.

- Niepewna sytuacja polityczna i ekonomiczna w końcu wywarła wpływ ogólne spowolnienie w naszej branży. Byliśmy w pełni świadomi faktu, że niewiarygodna sukcesja rekordowych wyników w ciągu ostatnich 10 lat ostatecznie dobiegnie końca. Spowolnienie rozpoczęło się właśnie w ostatnim kwartale 2018 roku - stwierdził Michael Wittmann.

Szczególnym wydarzeniem minionego roku podatkowego dla Wittmann Battenfeld było zakończenie szeroko zakrojonych prac budowlanych, dzięki którym powierzchnia produkcyjna firmy w austriackim Kottingbrunn zwiększyła się o 2.200 m². Powstały również nowe obiekty administracyjne oraz laboratorium badawczo-rozwojowe. Na hali produkcyjnej zakończono instalację linii montażowych dla wtryskarek EcoPower i SmartPower o sile zamykania ponad 1800 kN.

Oprócz inwestycji w Kottingbrunn rozbudowano również należące do Grupy zakłady w Norymberdze i Czechach. Dalsza rozbudowa miała miejsce również w Meksyku i we Włoszech. Budowa nowego, większego budynku we Francji, która rozpoczęła się w 2018 roku została zakończona. Pod koniec kwietnia tego roku firma przeniosła się do nowej siedziby.

Zaangażowanie Grupy Wittmann w przemysłu 4.0 zostało wzmocnione we wrześniu 2018 roku poprzez nabycie udziałów we włoskim przedsiębiorstwie MES ICE-flex. Technologie grupy Wittmann 4.0 można teraz bezproblemowo zintegrować z programem MES TEMI+.

Wśród nowych produktów na szczególne wyróżnienie zasługuje nowa pionowa maszyna VPower firmy Wittmann Battenfeld. 160-tonowa maszyna została po raz pierwszy zaprezentowana szerokiej publiczności na targach Fakuma. W 2019 r. maszyna zostanie rozszerzona o kolejne wielkości siły zamykania. W sektorze robotów popularna seria Primus oraz seria robotów WX wysokiej klasy zostały uzupełnione o dodatkowe modele. Wśród urządzeń peryferyjnych na szczególną uwagę zasługuje premiera nowego młyna wolnoobrotowego serii S-Max.

wittmann-battenfeld

JL

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna