Grupa Wittmann na targach Plastpol w Kielcach

Automatyzacja i urządzenia pomocnicze

Oprócz robotów i urządzeń pomocniczych pracujących z prezentowanymi wtryskarkami pokazane zostaną także inne urządzenia peryferyjne Wittmann.

Prezentując robota napędzanego siłą ludzkich mięśni, Wittmann chce zwrócić uwagę na zagadnienia związane z obniżeniem zużycia energii w procesie przetwórstwa tworzyw. ErgoRobot to interaktywna atrakcja pozwalająca zwiedzającym na aktywne włączenie się w prezentację. Instalacja  składała się z robota, roweru używanego jako ergometr i oczywiście rowerzysty aktywnie pedałującego na rowerze. Odwiedzjący nas goście będą wykorzystywani jako „źródło mocy” wprawiające robota w ruch. W prezentacji zastosowano standardowego robota Primus 14 ze sterowaniem R8. Roboty te są zwykle wykorzystywane w aplikacjach typu pick & place na wtryskarkach o sile zamykania 50–150 t. Wytworzona przez „kolarza” moc jest przekazywana do robota. Aktualnie generowana moc jest pokazywana na wyświetlaczu zamontowanym na kierownicy roweru. Pokazywana jest także aktualna szybkość pracy robota, jako procent  jego maksymalnej prędkości. Aby umożliwić prędkość jazdy 100% dla Primusa 14, rowerzysta powinien wygenerować moc około 150 watów. Jeśli  na rowerze zostanie osiągnięta wyższa wydajność, nadwyżka  jest wykorzystywana do oświetlenia dwóch lamp podłogowych zainstalowanych obok roweru. Jasność lamp zależy od dodatkowej mocy wygenerowanej przez osobę jadącą na rowerze. ErgoRobot będzie nie tylko elementem rozrywkowym. Przygotowując tę prezentację firma Wittmann chce uzmysłowić użytkownikom robotów jak niskie zużycie energii charakteryzuje roboty Wittmann.

4-ergorobot
Aplikacja ErgoRobot z wykorzystaniem robota Wittmann Primus 14

Oprócz tej aplikacji ErgoRobot Wittmann zaprezentuje na targach Plastpol szybkobieżnego robota Sonic 108. Roboty z serii Sonic zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej prędkości usuwania części. Są wykorzystywane głównie w aplikacjach opakowaniowych dla maszyn pracujących z cyklami poniżej 4 s.  

Prezentacja Wittmann obejmie także szereg urządzeń peryferyjnych. W kategorii suszarek do tworzyw zaprezentowane zostaną: bębnowa suszarka segmentowa Aaton plus, suszarka z sitami molekularnymi Drymax Primus 60-150 oraz suszarka Card 10S, wykorzystująca sprężone powietrze do suszenia tworzywa. Wittmann w ofercie posiada różne konstrukcje, dzięki czemu może spełnić w optymalny sposób wymagania swych Klientów. Także w przypadku suszarek firma zaprezentuje rozwiązania dążące do obniżenia zużycia energii. Podobnie jak w przypadku wtryskarek, gdzie norma Euromap 60 pozwoliła na porównanie różnych konstrukcji tak i w przypadku suszarek coraz powszechniejszym staje się wyrażanie energii zużywanej przez suszarkę w kWh/1t suszonego tworzywa.

Kolejna prezentacja obejmie urządzenia termostatujące. Zaprezentowane zostaną modele urządzeń Tempro primus 90, Tempro basic C120 oraz Tempro plus D140.  Wyjątkowe cechy regulatorów temperatury Wittmann Tempro to niezawodność i łatwa obsługa. Dzięki wprowadzeniu napędów SpeedDrive nowe termostaty charakteryzują się także dużą oszczędnością zużycia energii.

Prezentacje uzupełnią dozowniki masterbatch. Na stoisku pokazane zostaną zarówno  proste i niezawodne dozowniki objętościowe Dosimax Basic i Dosimax MC Balance, jaki i zaawansowane dozowniki grawimetryczne, reprezentowane przez Gravimax Primus 14.

6-gravimax-g14
Gravimax 14


Wittmann to także systemy podawania surowców. W ofercie firma ma zarówno podajniki podciśnieniowe pracujące indywidualnie, jak wyposażenie do systemów centralnego podawania surowców.

5-feedmax-s3-net
Feedmax S3 netto


Temat oszczędności energetycznej wsparty zostanie prezentacją młynów przy stanowiskowych, które swą konstrukcją wpisują się w ideę gospodarki w obiegu zamkniętym. Młyny serii G-Max i S-max to energooszczędne konstrukcje oferowane w różnych wielkościach. Na stoisku pokazane zostaną  zarówno młyny wolno, jak i szybkoobrotowe.


7-s-max-3
Granulator S-Max 3


Dodatkową atrakcją będzie sportowy samochód Adama Zentnera, Mistrza Polski z roku 2022 w klasie D5 CEZ Circuit Endurance. Adam Zentner jest pracownikiem Działu Sprzedaży Wittmann Battenfeld Polska. Chwaląc się sukcesem swego pracownika, Wittmann pragnie pokazać, ze odnosi sukcesy na różnych polach.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna