HB-Therm 5, nowe urządzenia termostatujące

HB-Therm 5, nowe urządzenia…
Nowy typ urządzeń termostatujących szwajcarskiej firmy Grossenbacher o nazwie HB-Therm 5 wprowadza do swojej oferty wrocławska firma Elbi.

Urządzenia termostatujące z rodziny HB-THERM stosowane są najczęściej w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych, w szczególności zaś we wszelkiego rodzaju odlewniach wtryskowych. Szczególnie istotne są przy tym dokładne temperatury gwarantujące bardzo dobre powierzchnie i wymiary.

Najnowsza seria HB-Therm to już piąta odsłona tych peryferii. Na naszym rynku jej premierowa prezentacja miała miejsce w Kielcach, podczas niedawnych targów Plastpol.

HB-Therm 5, nowe urządzenia termostatujące

Co cechuje nowe urządzenia termostatujące?

Przede wszystkim HB-THERM 5 zapewnia utrzymywanie stałej temperatury formy wtryskowej. Jak podkreśla szwajcarski producent jego nowe urządzanie gwarantuje skuteczne monitorowanie wielkości odpowiadających za jakość, co pozwala jednocześnie na odpowiednio wczesne rozpoznanie niewłaściwej produkcji. Do najważniejszych parametrów należy tu temperatura formy, przepływ oraz różnica temperatur w formie. Urządzenia z serii HB-Therm 5 zapewniają również wydatne podniesienie efektywności procesu produkcyjnego poprzez znaczne obniżenie ilości wadliwych produktów końcowych.

To co w największym stopniu wyróżnia opisywaną nowość firmy Elbi, to fakt, że posiada ona w pełni automatyczne monitorowanie procesu, a także pomiar przepływu odbywający się za pomocą ultradźwięków oraz kolorowy wyświetlacz obsługiwany w wybranym języku i złącze USB na ściance przedniej. Urządzenia HB-Therm 5 dysponują również możliwością przeprowadzenia zapisu parametrów szczególnie specyficznych dla narzędzia. Dzięki nim możliwe jest również zebranie danych roboczych i prowadzenie dziennika.

Seria HB-Therm 5 wyróżniają ponadto takie cechy jak: odporny na korozję i zużycie układ hydrauliczny oraz chłodzenie odporne na osadzanie się kamienia.

ElBi to spółka z dziewięcioletnim doświadczeniem. Do grona jej klientów należą m.in. takie firmy, działające na szeroko pojętym rynku opakowaniowym jak: Coca-Cola Beverages Polska, Superfos Poland, Colorplast, Huhtamaki Polska, Graham Packaging Poland, Deceuninck Polska, Jokey Plastik Blachownia oraz Supravis.


Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A