Henkel uruchamia globalny program solidarności

Henkel uruchamia globalny…

Henkel ogłosił kompleksowy globalny program solidarności mający na celu wsparcie pracowników, klientów i społeczności w obliczu globalnej pandemii COVID-19.

Koncern poinformował, że przekaże kwotę dwóch milionów euro na różne fundusze i organizacje, aby pomóc w walce z pandemią. Milion euro trafi bezpośrednio do Funduszu Solidarnościowego dla WHO na walkę z koronawirusem. Ta darowizna pomoże zapewnić sprzęt ochronny dla pracowników służby zdrowia na pierwszej linii, wyposażyć laboratoria diagnostyczne, usprawnić gromadzenie i analizę danych, ustanowić i utrzymywać oddziały intensywnej opieki, a także przyspieszyć badania i rozwój potencjalnych szczepionek i środków terapeutycznych. 

Henkel przekaże również organizacjom charytatywny na całym świecie pięć milionów artykułów higieny osobistej, w tym środków do dezynfekcji rąk, mydeł i sprzętu ochronnego, a także detergentów, środków dezynfekujących i innych środków czyszczących.

Koncern będzie również produkował środki dezynfekujące w wybranych zakładach produkcyjnych. Produkty mają pomóc instytucjom publicznym i poszczególnym grupom zawodowym w walce z koronawirusem.

- Jesteśmy zaangażowani w pomoc w sprostaniu temu bezprecedensowemu wyzwaniu. Zgodnie z naszymi wartościami chcemy wnosić wkład poprzez kompleksowy globalny program solidarnościowy - powiedział Carsten Knobel, dyrektor generalny Henkla. - Jesteśmy zjednoczeni w walce z pandemią, dążąc do ochrony naszych pracowników i ich miejsc pracy, służąc naszym klientom i wspierając społeczności, w których działamy.

JL


Reportaże

Forum