Huhtamaki wprowadza nowe opakowania

Huhtamaki wprowadza nowe opakowania
Firma Huhtamaki wypuszcza na polski rynek opakowaniowy nowy wyprodukowany w jej zakładach produkt. Jest to specjalny pojemnik do lodów. W segmencie opakowań przeznaczonych do takich właśnie zastosowań koncern jest liderem na krajowym rynku.

Tym razem Huhtamaki opracowało udoskonaloną wersję wieczka ze specjalnymi zaczepami do mocowania łopatki. Zdobione ciekawą etykietą przezroczyste wieczka wykonane są z PS i wzbogacone o znajdującą się wewnątrz łopatkę. Tym samym są wygodnym i ekonomicznym sposobem na zamknięcie kubeczków z tworzyw sztucznych przeznaczonych do pakowania lodów impulsowych. Huhtamaki dostarcza wieczko oraz przezroczysty kubek o pojemności 100 ml do czeskiej firmy Nowaco, która jest właścicielem marki lodów Prima.

Wykonany w technologii suchego offsetu nadruk na kubku nawiązuje do etykiety, dzięki czemu całość wygląda atrakcyjnie. W ofercie Huhtamaki znajduje się kilkanaście kubków o pojemnościach od 100 do 150 ml, których średnica odpowiada średnicy wieczka.

Nowe opakowania Huhtamaki

To kolejny produkt wykonany przez Huhtamaki specjalnie na potrzeby lodów Prima. Kilka miesięcy temu firma stworzyła serię nowych, ekskluzywnych opakowań kartonowych. Opakowania o pojemności 1 litra, średnicy 133,3 mm i wysokości 106,3 mm zamykane są kartonowym wieczkiem, które po otwarciu może być ponownie zamknięte.

Koncern Huhtamaki jest globalnym dostawcą specjalistycznych opakowań jednostkowych. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, materiałów giętkich i włókien celulozowych. Posiada 68 zakładów produkcyjnych oraz biura handlowe w 37 krajach i zatrudnia blisko 15 tys. pracowników. Sprzedaż netto wynosi ponad 2,2 mld euro.

W naszym kraju zakład produkcyjny Huhtamaki zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich. Zajmuje powierzchnię 14,5 tys. mkw. Wybudowany został nakładem 30 mln euro. Pracuje w nim blisko 400 osób.