Huta Szkła Czechy będzie mieć nową linię formującą

Huta Szkła „Czechy” rozwija swoje zdolności produkcyjne. Jeszcze w tym roku wzbogaci się o czwartą linię formującą.

- Rozszerzamy dotychczasowe możliwości technologiczne. Nowy automat jedno-kroplowy, który planujemy uruchomić w 2007 r. pozwoli nam na produkcję wyrobów szerszych i wyższych niż dotychczas przez nas oferowane – informuje szefostwo Huty.

Wiadomo już, że dzięki produkcji wykorzystującej zalety nowego automatu w Hucie będą mogły być wytwarzane wyroby o nowych wymiarach. Chodzi o produkty, których maksymalna waga będzie mogła osiągnąć poziom 600 g, maksymalna wysokość 350 mm, maksymalna szerokość 160 mm, a maksymalna szerokość otworu w przypadku słoików spożywczych 120 mm.

To nie koniec planów inwestycyjnych. Huta Czechy przeprowadzi również modernizację pieca i zestawiarni. Remont planowany jest w połowie tego roku.
W tej chwili przedsiębiorstwo oferuje nowoczesne opakowania ze szkła bezbarwnego dla potrzeb przemysłu perfumeryjno-kosmetycznego – wyroby o pojemności 4 - 250 ml, przemysłu spirytusowego - pojemności od 20 do 250 ml oraz spożywczego - pojemności od 30 do 215 ml.

W Hucie działają na razie trzy linie produkcyjne - sześciosekcyjne, dwu-kroplowe automaty rzędowe typu IS firmy Emhart. W zakładzie pracuje blisko 300 osób. Rocznie Huta produkuje około 140 mln sztuk opakowań szklanych. Ponadto może się pochwalić własną wytwórnię form i biurem konstrukcyjnym, co pozwala jej w krótkim czasie wdrożyć do produkcji nowe wzory opakowań.

Funkcjonujący w Hucie dział zdobień wyposażony jest w linię do matowania wyrobów szklanych metodą satynowania epoksydowego oraz linię do jedno i dwukolorowego sitodruku. Przy wyrobach o przekroju owalnym wykorzystywany jest sprzęt umożliwiający nakładanie dwóch kolorów z jednej strony wyrobu i trzeciego koloru z drugiej strony wyrobu.

Blisko połowa produkcji Huty Szkła Czechy jest eksportowana m. in. do krajów zachodniej Europy oraz do USA, Kanady, Rosji, i do Ameryki Południowej, a także Afryki Północnej.

HUTA SZKŁA "CZECHY" S.A.
08-440 Pilawa, pow. Garwolin
Trąbki, ul. Osadnicza 8
tel. +48 25 6854823

Czytaj więcej: Szkło 31