Iluminowane opakowania do piwa

Iluminowane opakowania do piwa
Brytyjski Cognifex wprowadza na rynek nowa serię opakowań PET. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze butelki są iluminowane.

Po raz pierwszy święcące opakowania Cognifex pojawiły się w sprzedaży w 2006 r. Teraz sięga po nie rumuński producent piwa – browar Ursus.

Na czym polega specyfika świecących opakowań?

Butelka jest oświetlana za sprawą umieszczonego w jego dnie źródła światła o dowolnej barwie. Tym źródłem mogą być elektroluminescencja lub diody LED. Podświetlana jest natomiast cała butelka lub tylko logo z nazwą napoju. Aktywacja światła może być związana z upływem określonego czasu, otwarciem butelki lub określoną temperaturą.

Producenci zapewniają, że butelka może być oświetlana dowolnym rodzajem odcienia koloru czerwonego, białego, niebieskiego, zielonego, żółtego, a nawet emitować ultrafiolet (UV). Układ sterujący i zasilający znajduje się w materiale opakowaniowym lub jest z nim zintegrowany w podstawie butelki. Sterowanie może odbywać się za pomocą sygnału radiowego, magnetycznego, podczerwonego albo mechanicznego (przez otwarcie butelki). czas trwania efektu oświetlenia jest ściśle określony – zależy od intensywności i rodzaju koloru.

Iluminowane opakowania do piwa