Innowacje środowiskowe Tetra Pak nagrodzone

Innowacje środowiskowe Tetra Pak nagrodzone
Firma Tetra Pak została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami za innowacyjność. Podczas gali World Beverage Innovation Awards, która odbyła się 12 listopada w Norymberdze, firma otrzymała nagrodę za opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią z tworzywa, które uzyskało miano Najlepszego Kartonu, oraz nakrętki Tetra Pak wykonane z surowców odnawialnych, które zwyciężyły w kategorii Najlepsze Zamknięcie.

W kategorii Najlepszy Karton jury doceniło korzyści, jakie oferuje konsumentom kartonowa butelka Tetra Top - wygodę opakowania, jego profil środowiskowy oraz nowoczesny design. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić jego selektywną zbiórkę i recykling. Dzięki perforacjom w zewnętrznej warstwie papieru, z którego wykonano Tetra Top, można z łatwością oddzielić element z tworzywa i nakrętkę od reszty opakowania.

Tetra Pak


W kategorii Najlepsze Zamknięcie jury wyróżniło nakrętki Tetra Pak wyprodukowane z surowców odnawialnych. Wykorzystany w nich polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) jest uzyskiwany z trzciny cukrowej zamiast z tradycyjnych paliw kopalnych. W tym roku Tetra Pak dostarczy na światowe rynki 1,7 miliarda takich nakrętek, czyli o 45 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Ten sukces był znaczącym krokiem na drodze do ambitnego celu, jakim było stworzenie pierwszego opakowania do płynnej żywności wykonanego w całości z surowców odnawialnych.

Tetra Pak


- W dzisiejszych czasach konsumenci oczekują produktów, dzięki którym bez trudu będzie można dbać o środowisko naturalne na co dzień - powiedział Charles Brand, wiceprezes Tetra Pak ds. marketingu i zarządzania produktem. - Jesteśmy zaszczyceni przyznanymi nam wyróżnieniami. Są one wyrazem uznania za wiele godzin spędzonych wraz z naszymi klientami na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających oczekiwaniom współczesnych konsumentów, dla których kwestie środowiskowe są tak ważne.