Innowacje w opakowaniach

Innowacje w opakowaniach Jak pokazują badania niemal połowa konsumentów wybiera nowy produkt kierując się wyłącznie wyglądem opakowania, a ponad 80% uważa, że znacząco wpływa ono na funkcjonalność i użyteczność produktów.

Miejscem, gdzie wyznacza się trendy i prezentuje najlepsze opakowania są od lat Międzynarodowe Targi Packaging Innovations, w trakcie której swoją ofertę prezentują wystawcy z Polski i zagranicy. Ich najbliższa, 8. edycja odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

Laureaci Strefy Studenta 2016 – kategoria „Głosowanie Internautów”

W trend innowacyjnych opakowań doskonale wpisuje się organizowana w trakcie Targów Strefa Studenta. To właśnie tu można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, których projekty niejednokrotnie trafiają na taśmę produkcyjną. To im dedykowany jest konkurs na najciekawsze opakowanie. Wzięli w nim udział studenci z całej Polski. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: „Głosowanie Internautów” oraz „Głosowanie Profesjonalistów”. W tej pierwszej największą liczbę głosów zdobyły prace:

I miejsce – „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

opakjowanie na toster / chlebak


II miejsce – „Hang On - take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

mydło turystyczne


III miejsce – „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

opakowanie na truskawki

Najważniejsze spotkanie tego roku

Doceniając trud, ambicję oraz kreatywność młodych projektantów, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do drugiego etapu konkursu i prezentacji swoich prac w Strefie Studenta podczas zbliżających się Targów Packaging Innovations. Bazując na doświadczeniach z poprzednich lat będzie to dla nich okazja do zdobycia cennych kontaktów, które często kończą się propozycjami stażu, a nawet wdrożeniem opakowań do produkcji.

Podczas drugiego etapu konkursu obradować będzie niezależne Jury, które autorowi najciekawszego projektu opakowania przyzna atrakcyjną nagrodę pieniężną. Wszystkich gości targów zachęcamy do odwiedzenia Strefy Studenta i poznania „młodego i świeżego” spojrzenia na projektowanie opakowań.

Poniżej prezentujemy najciekawsze opakowania minionych edycji Targów, spośród których wiele to te ze Strefy Studenta.

Projekt Pucius umożliwia powtórne wykorzystanie opakowań na obuwie. Opcjonalnie w opakowaniu znajduje się przegroda na akcesoria (np. sznurówki, fleczki), Agnieszka Dudzińska (ASP Kraków)
Projekt Pucius umożliwia powtórne wykorzystanie opakowań na obuwie. Opcjonalnie w opakowaniu znajduje się przegroda na akcesoria (np. sznurówki, fleczki).


Projekt opakowania na sok, spożywany za pomocą uciętego najostrzejszego wierzchołka ostrosłupa, bez użycia słomki, Marta Latocha, Politechnika KrakowskaProjekt opakowania na sokEKO ORGANIZER zaprojektowany z tektury falistej. Jego główną zaletą jest możliwość jego rozłożenia na dwie części, Karolina Kołatka, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w BydgoszczyEKO ORGANIZER zaprojektowany z tektury falistej.


M&H Plastics z opisem w języku Braille`a
 Opakowanie firmy M&H Plastics z opisem w języku Braille`a


Opakowanie zaprojektowane z myślą o innowacyjnym sposobie ekspozycji i sprzedaży jednych z ulubionych cukierków Polaków
Krówkomat


Opakowanie na witaminy, Magdalena Witkowicz, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodziopakowanie na witaminy


Opakowanie kartonowe CD – IDLEWILD, daje efekt „złudzenia optycznego” polegającego na zmianie kolorystyki okładki przy wysuwaniu książeczki
opakowanie na cd

Setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań. Dwie hale wystawiennicze, dwa razy więcej atrakcji – tak w telegraficznym skrócie wygląda zbliżająca się edycja największego i najważniejszego wiosennego wydarzenia branży opakowań w tej części Europy, czyli 8. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w EXPO XXI Warszawa w dniach 12-13 kwietnia.

Rejestracja online na stronie www.packaginginnovations.pl pozwala na bezpłatny udział w targach, prezentacjach i warsztatach.

Miejsce targów:
EXPO XXI Warszawa
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Termin i godziny otwarcia:
12 kwietnia 2016, wtorek godz. 10.00-16.30
13 kwietnia 2016, środa godz. 10:00-16:00

Czytaj więcej:
Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum