Innowacyjne opakowanie na witaminy podbija Italię

Innowacyjne opakowanie na…
Dzięki projektowi opakowania "Pingwin - witaminowy przyjaciel" Magdalena Witkowicz, studentka Wydziału Form Przemysłowych w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, znalazła się w gronie finalistów konkursu Pro Carton Young Designers Award 2014. Ten prestiżowy konkurs ma na celu wyłonienie projektów, które wyróżniają się innowacyjnym sposobem wykorzystania kartonu. Gala odbyła się w Sorrento we Włoszech, gdzie finalistka została zaproszona wraz ze swoją wykładowczynią, Agnieszką Andruszkiewicz.

Opakowanie zaprojektowane przez Magdalenę Witkowicz zostało zauważone na targach Packaging Innovations w Warszawie przez współpracujące z targami Stowarzyszenie ProCarton, organizatora konkursu ProCarton ECMA Award. Międzynarodowe jury doceniło pracę studentki z Polski i tym sposobem Magdalena Witkowicz znalazła się w gronie finalistów zaproszonych do Włoch.

Udział Magdaleny Witkowicz w warszawskich targach był możliwy dzięki Strefie Studenta, specjalnemu konkursowi skierowanemu do studentów z polskich uczelni artystycznych, zajmujących się projektowaniem opakowań. Nagrodą była możliwość zaprezentowania swoich prac w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Magdalena Witkowicz otrzymała I miejsce w konkursie, a jej projekt opakowania "Pingwin - witaminowy przyjaciel" spotkał się z dużym zainteresowaniem.

- Udział w targach był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem - powiedziała Magdalena Witkowicz. - Miałam możliwość konfrontacji mojego projektu z opiniami osób z branży opakowaniowej. Otrzymałam kilka inspirujących pomysłów jak ulepszyć lub rozwinąć opakowanie. Nawiązałam ciekawe kontakty oraz lepiej poznałam branżę opakowań - materiały, sposoby produkcji, co na pewno bardzo pomoże mi w przyszłości w projektowaniu.

Jak się okazuje, udział w wydarzeniu to duża szansa dla adeptów sztuki, ponieważ w targach biorą udział kluczowe osoby z branży, często zainteresowane nawiązaniem współpracy z projektantami.

- Sukces Magdy na arenie międzynarodowej szczególnie nas cieszy, ponieważ zależy nam na rozwoju młodych projektantów opakowań i wierzymy, że targi Packaging Innovations dają możliwość mocnego startu w życie zawodowe - mówi mówi Ewa Woch, dyrektor zarządzający easyFairs Polska. - Każdego roku studenci chcący wziąć udział w konkursie Strefa Studenta przesyłają do nas coraz ciekawsze projekty opakowań. Odnotowujemy również zainteresowanie prototypami ze strony wystawców, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem i fachową wiedzą.

Kolejna edycja Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations odbędzie się w dn. 9-10 kwietnia 2015 r. Na stronie internetowej targów zamieszczane będą szczegółowe informacje o wydarzeniu jak i samym konkursie.