Innowacyjne rozwiązania do systemów gk do produkcji opakowań cienkościennych

Innowacyjne rozwiązania do…

Odpowiedni do pracy przy wysokich ciśnieniach wtrysku, nowy kompaktowy system do formowania piętrowego, zaprojektowany przez producenta systemów gorącokanałowych Oerlikon HRSflow, jest przeznaczony do produkcji opakowań cienkościennych i jest wyposażony w nową serię dysz Xd.

To innowacyjne rozwiązanie, które oczekuje na opatentowanie i które wkrótce będzie dostępne na rynku, umożliwia szybkie wtryskiwanie przy utrzymaniu stabilności procesu, co zapewnia krótki czas cyklu i jednocześnie wysoką spójność wagi elementu. Ponadto, dzięki instalacji typu plug-and-play, system jest łatwy w montażu i konserwacji, co pozwala uniknąć długich i kosztownych czasów zatrzymania. System umożliwia używanie mniejszych maszyn do formowania wtryskowego, da się zabudować w płycie o grubości zaledwie 220 mm, a minimalna odległość od przewężki do przewężki dysz współosiowych wynosi 260 mm.

xd-stack-mold
Nowy, kompaktowy system do formowania stosowego (oczekujący na opatentowanie) jest wyposażony w serię dysz Xd i jest przeznaczony do produkcji opakowań cienkościennych. Dzięki instalacji plug-and-play system jest łatwy w montażu i konserwacji oraz wysoko wydajny. © Oerlikon HRSflow


Narzędzie demonstracyjne wyposażone w tę nową technologię jest dostępne w Laboratorium testowania produktów Oerlikon HRSflow. Umożliwia ono klientom wykonanie prób produkcyjnych z zastosowaniem najtrudniejszych w obróbce polimerów. Laboratorium testowania produktów jest wyposażone w sześć maszyn do formowania wtryskowego - od 50 do 1000 ton - co ułatwia klientom określenie najbardziej odpowiedniej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb konfiguracji gorącego kanału. Nowy system do formowania piętrowego został opracowany do przetwarzania żywic PCR i zrównoważonych mieszanin, aby sprostać przyszłym wymaganiom powiązanym z koncepcją gospodarki o obiegu zamkniętym.

Forma demonstrcyjna została zaprojektowana do produkcji pojedynczego, jednorazowego pojemnika o pojemności 210 ml, z R-PP, o wadze 6,3 g i grubości 0,3 mm. Mozaikowa ramka na ściankach detalu - opatentowana przez Collomb - zapewnia stabilność struktury pomimo ograniczenia wagi. Nowa seria dysz Xd zapewnia stabilność procesu wtryskiwania i maksymalną produktywność przy redukcji kosztów na jednostkę. Proces produkcyjny dla tego wymagającego zastosowania został przedstawiony na poniższym filmie:

Reportaże

Forum