Inteligentne maszyny z Tajwanu kształtują przyszłość produkcji

Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu podkreślił, że ze względu na globalny wzrost restrykcji związanych z wykorzystaniem tworzyw sztucznych w przemyśle i życiu codziennym, gospodarka o obiegu zamkniętym jest kolejnym trendem w branży. Dlatego też producenci muszą być w stanie szybko reagować na nowe przepisy regulujące procesy produkcyjne. Tajwan kładzie nacisk na rozwój elektrycznych wtryskarek o dobrych parametrach środowiskowych, charakteryzujących się niskim poziomem hałasu i wibracji oraz ograniczających zużycie energii, wody chłodzącej oraz kosztów eksploatacji. Wszystko po to, aby stać się najlepszym partnerem globalnego przemysłu produkcyjnego dzięki inteligentnym maszynom, przyjaznym środowisku naturalnemu.

Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu 
Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu

Neilson Su, manager ds. sprzedaży w firmie Fu Chun Shin Machinery Manufacture Co., Ltd. (FCS) stwierdził, że w celu sprostania różnorodnym potrzebom klientów firma FCS skupia się obecnie na opracowywaniu niestandardowych wtryskarek wielokomponentowych, które mają szeroki zakres zastosowania. Opinie klientów są bardzo pozytywne, co potwierdza że jest to właściwy kierunek zmian. 

Tony Wu, inżynier ds. wsparcia sprzedaży w firmie ChumPower Machinery Corp. przedstawił wysokowydajną maszynę do formowania z rozdmuchem serii L. Jej wydajność to 2250 butelek na godzinę, co czyni ją obecnie najszybszą maszyną do formowania z rozdmuchem na świecie (w konkurencyjnych urządzeniach wydajność to 1800-2000 butelek na godzinę). Globalne marki takie jak Pepsi, Kao, LOTTE i inne, wykorzystują maszyny Chumpower do produkcji butelek PET. 

Charles Wei z Fong Kee International Machinery Co., Ltd. przedstawił inteligentną, w pełni elektryczną trójwarstwową maszynę do formowania z rozdmuchem. Podkreślił również, że model jest przyjazny dla środowiska, w szczególności zmniejsza średnie zużycie energii o 18%,  poziom hałasu o 20 dB i emisję CO2 o 42,4%, jednocześnie zwiększając wydajność o 13,3%. Ponadto jest ona wyposażona w system SCADA, dzięki któremu w długim okresie produkcji wszystkie dane można zebrać do dalszej analizy w celu poprawy wydajności, obniżenia kosztów i zwiększenia rentowności.

Mr. Walter Yeh i Mr. Charles Wei, Fong Kee International Machinery Co., Ltd. 
Mr. Walter Yeh i Mr. Charles Wei, Fong Kee International Machinery Co., Ltd.

Eric Wei, wiceprezes Diing Kuen Plastic Machinery, Co., Ltd. zaprezentował ''wprowadzenie do inteligentnej produkcji: ekstruder folii pięciowarstwowej do kapturownic''. Zwrócił uwagę słuchaczy na to, że przy zastosowaniu IoT maszynę można obsługiwać zdalnie. Ponadto klienci mogą skorzystać z rozszerzonej instrukcji obsługi, aby wyeliminować bieżące problemy w funkcjonowaniu maszyny, co jest szczególnie istotne podczas pandemii COVID-19, ze względu na konieczność ograniczenia kontaktu fizycznego.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 530 widzów z takich krajów jak Egipt, Niemcy, Hongkong, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Pakistan, Filipiny, Rosja, Korea Południowa, Tajlandia, Turcja, Wietnam i inne. 

Kolejne wydarzenie organizowane przez TAITRA - ''Cyfrowy Tydzień TaipeiPLAS'' - odbędzie się w dniach 21-29 września. Więcej informacji: https://www.taipeiplas.com.tw/en/photolink/node-list/DC00206/index.html

Źródło: TAITRA, warsaw@taitra.org.tw