Inteligentne procesy dla większej wydajności i zrównoważonego rozwoju

Rozwiązania systemowe z jednego źródła

Oprócz wtryskarek i robotów, w Engel wiele technologii przetwarzania i rozwiązań dla cyfryzacji pochodzi z własnych projektów. Korzyści, jakie przynosi to przetwórcom tworzyw sztucznych, Engel prezentuje na swoim stoisku targowym w strefie eksperckiej: Expert Corner. Jako dostawca systemów, Engel odpowiada za całe gniazdo produkcyjne, włącznie z podzespołami realizowanymi wspólnie z partnerami. Użytkownik ma w Engel głównego partnera do kontaktu, co przyspiesza projektowanie i uruchomienie, a także późniejsze serwisowanie pracujących jednostek produkcyjnych.

TMA Automation z siedzibą w Gdyni, wieloletni partner Engel, również wystawia się na targach Plastpol 2022. Ten specjalista od automatyzacji kładzie główny nacisk na automatyzację procesów etykietowania w formie na potrzeby segmentu średnich wydajności. Od marca tego roku TMA Automation jest członkiem Grupy Engel.

engel-at-plastpol-2022-3
Inteligentne systemy asystenckie wspierają przetwórców tworzyw sztucznych w wykorzystywaniu pełnego potencjału wtryskarki. Przekłada się to na stale wysoką jakość detali i większą wydajność. Fot.: Engel

Wykład dla studentów codziennie o 12

To już tradycja, że podczas targów Plastpol każdego dnia o godzinie 12 Engel Polska zaprasza studentów na wykład na swoje stoisko. W tym roku głównymi tematami serii wykładów będą zrównoważony rozwój i gospodarka obiegu zamkniętego oraz ich wpływ na rozwój programów samooptymalizujących proces wtrysku tworzyw termoplastycznych.

Już od dawna Engel jest jednym z największych propagatorów idei gospodarki obiegu zamkniętego w obszarze tworzyw sztucznych, co przekłada się jednocześnie na wysoki poziom społecznego zaangażowania i siłę technologicznych innowacji. Celem prac badawczych i rozwojowych jest stworzenie szerokiego spektrum zastosowań dla wytworzonych odpadów z tworzyw sztucznych. Taką możliwość oferują inteligentne systemy asystenckie, które niezawodnie wykrywają i wyrównują wahania w surowcu, także podczas przetwarzania recyklatów. Cyfryzacja wtryskiwania jest nieodzownym elementem gospodarki obiegu zamkniętego, charakteryzującej się utrzymaniem wysokiej wartości tworzyw sztucznych.

Engel na targach Plastpol 2022: hala F, stoisko 3 i 4

Reportaże

Forum