Jak zabezpieczyć firmę przed wzrostem cen energii?

Woda chłodząca wymaga uzdatniania. W przeciwnym przypadku szybko pojawiają się problemy z korozją, kamieniem kotłowym i biofilmem.

Wycinek rury z układu chłodzenia z korozją
Wycinek rury z układu chłodzenia z korozją


Najczęstszym sposobem uzdatniania wody jest stosowanie środków chemicznych. Niestety sposób ten nie gwarantuje czystego układu chłodzenia a dodatkowo wprowadza degradację uszczelnień powodując awarie wycieków. Mimo wszystko pojawiają się również osady obniżające sprawność chłodzenia zwiększając zużycie energii na chłodzenie. Uzdatnianie wody z wykorzystaniem urządzeń Bauer Watertechnology gwarantuje zabezpieczenie wody procesowej przed pojawianiem się korozji, kamienia kotłowego i biofilmu ale równocześnie oczyszcza instalację z już powstałych osadów. Możliwe to jest przy całkowitym wyeliminowaniu stosowania środków chemicznych.

Układ chłodzenia z zamontowanym urządzeniem Bauer
Układ chłodzenia z zamontowanym urządzeniem Bauer


Koncepcja działania systemu Bauer oparta jest o urządzenie wykorzystujące oddziaływanie na wodę falami elektromagnetycznymi i ma za zadanie nie dopuszczenie do powstawania nowych problemów z korozją, kamieniem kotłowym i biologii w wodzie chłodzącej. Ostatecznie dzięki tym rezultatom znacznie redukujemy zużycie energii elektrycznej zarówno w przygotowaniu wody chłodzącej jak również w samym procesie chłodzenia form i maszyn przetwórczych. Wiadomo bowiem, że jakiekolwiek osady w kanałach form wtryskowych, wymienników ciepła termostatów podnoszą znacznie koszty zużycia energii wymaganej do chłodzenia. Są to nawet koszty setek tysięcy złotych w skali rocznej.

Układ chłodzenia z zamontowanym urządzeniem Bauer
Układ chłodzenia z zamontowanym urządzeniem Bauer

Optymalizacja – skracanie czasu cyklu wtrysku

Jednym z istotnych składników kosztów wytwarzania elementów metodą wtrysku jest koszt roboczogodziny maszyny. Dlatego długość czasu cyklu wtrysku ma ogromne znaczenie na udział w kosztach. VGT Polska posiada w swojej ofercie dodatki procesowe, dzięki którym można redukować czas cyklu wtrysku nawet o 30% nie wpływając na zmiany gotowego wyrobu. Redukcję czasu cyklu możemy osiągnąć stosując między innymi dodatek PLASTRON NUC C20. Środek ten jest już wdrożony w branży motoryzacyjnej (u największego dostawcy filtrów i obudów filtrów powietrza dla motoryzacji), opakowań, agd, meblarstwie. Plastron NUC pozwala na znaczne oszczędności energii poprzez zredukowanie czasu cyklu 20-30%, redukcję siły zwarcia nawet o 60%, redukcję temperatur przetwórstwa o 15%, 20-70% redukcję czasu docisku i czasu chłodzenia (udokumentowana 100% skuteczność przez wiodące firmy w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych). Zainteresowanym Klientom oferujemy wykonanie prób z udziałem naszego technologa.

Redukcja czasu cyklu wtrysku pokrywy filtra z PPTV20
Redukcja czasu cyklu wtrysku pokrywy filtra z PPTV20Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki
 

Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki, dozowniki, termostaty, regulatory gorących kanałów, bezchemiczne uzdatnianie wody, granulaty czyszczące, termowizja

Polska, 31-670 Kraków, Powstańców 66


Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23